Miss Nikaragua fiton konkursin ‘Miss Universe 2023’

By

Sheynnis Palacios nga Nikaragua u kurorëzua ‘Miss Universe 2023’ në kulmin e konkursit vjetor të bukurisë, i cili u zhvillua të shtunën mbrëma në kryeqytetin e El Salvadorit, San Salvador. Nënkampionia e parë u rendit Anntonia Porsild nga Tajlanda.

Fituesit e konkurseve kombëtare të 84 vendeve kishin konkurruar në Miss Universe të këtij viti, të gjykuar nga një panel përfshirë modelen Halima Aden, yllin e “Queer Eye” Carson Kressley, influencuesin e TikTok Avani Gregg dhe dy ish-fitueset e Miss Universe, Janelle Commissiong nga Trinidad & Tobago.

Dy raunde të pyetjeve dhe përgjigjeve të temës së nxehtë lanë më pas vetëm tre gra në garë: Palacios, Porsild dhe nënkampionia e dytë Moraya Wilson e Australisë.

Palacios pason Miss Universe 2022, R’Bonney Gabriel nga SHBA.

Artikuj të ngjashëm