Mësimi që çdo shenjë e horoskopit do ta mësojë gjatë muajit prill

By

DASHI

Dashi, megjithëse prilli do t’ju ofrojë më shumë mundësi se normalja për të qenë ekspresiv dhe kreativ, kjo do të thotë gjithashtu se do të përballeni me më shumë kritika se sa jeni mësuar. Mos harroni të qëndroni në besimet tuaja. Dëgjoni atë që të tjerët kanë për të thënë, por mendoni në mënyrë kritike edhe jashtë opinioneve të tyre. Në fund të fundit, e vetmja kritikë që ka rëndësi është ajo që i bëni vetes. Do të jesh i drejtë, apo do të jesh mizor? cili eshte me i mire?

DEMI

Demi, ju keni mësuar dhe rritur kaq shumë tashmë këtë vit. Megjithëse mund të ndiheni sikur po ecni në prill me lëvozhga vezësh, duke pritur të shihni se çfarë gjëje e tmerrshme do të vijë më pas për të turbulluar gjithë gëzimin tuaj, kjo është koha për t’i besuar vetes dhe jetës që keni ndërtuar. Pavarësisht se çfarë vjen më pas, ju jeni të përgatitur për t’i mbijetuar asaj. Mos bini në dyshime për veten tuaj vetëm sepse është më e lehtë të pranoni të metat tuaja sesa sukseset tuaja.

BINJAKËT

Binjakët, askush nuk mund t’ju thotë se si ta jetoni jetën tuaj ose çfarë “duhet” të dëshironi prej saj. Prilli do t’ju prezantojë me zgjedhje që kërkojnë vëmendjen tuaj. Disa vendime do t’ju çojnë drejt rrugëve më të sigurta, dhe disa do t’ju çojnë drejt lirisë që keni ëndërruar. Mos lejoni askënd që t’ju pengojë të bëni atë që është më e mira për ju. Për një kohë të gjatë, ju i keni lënë të tjerët t’ju shtyjnë përreth – le të përfundojë këtu dhe tani.

GAFORRJA

Gaforre, ju jeni kaq punëtor i pabesueshëm – pse vazhdoni t’i fshihni arritjet tuaja, duke i lejuar vetëm ata që janë më të afërt t’ju japin lavdërime? Ju do të përjetoni një muaj produktiviteti të madh me projektet tuaja personale dhe kjo është shenja juaj për të qenë të zëshëm për to. Tregojini një miku, një fqinji ose një të panjohuri në internet. Ndani gëzimin tuaj me të tjerët, para se të zhduket pa lënë gjurmë.

LUANI

Luani, e di që marrëdhëniet kanë qenë gjithmonë të vështira për ty. Është çështja e intimitetit, ndarja e pjesëve të vetes që rrallë ia zbulon vetes, dhe, natyrisht, vendosja e qetë, një koncept emocionues për t’u menduar, por i paimagjinueshëm i vështirë për t’u ekzekutuar. Jini të përgatitur – Prilli do t’ju prezantojë me dashuri, një dashuri ndryshe nga çdo tjetër që keni përjetuar. Kjo është mundësia juaj për të trajtuar me kujdes, për ta bërë atë siç duhet.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha, besimi juaj do të vlerësohet këtë prill. Kur bindjet tuaja vihen në provë, do të varet nga ju t’i mbroni ose t’i braktisni ato. Unë nuk do t’ju them se në cilën rrugë të shkoni, dhe asnjëra nga rrugët që ndiqni nuk do të jetë e dëmshme, por dijeni se nuk është koha për të heshtur kur nuk jeni dakord me zërat që ju rrethojnë. Mund të jetë më e lehtë të shtriheni dhe të refuzoni të tundni varkën, por ju meritoni më mirë sesa të heshtni për çështje të rëndësishme.

PESHORJA

Peshorja, ju keni luajtur mirë për pjesën më të madhe të jetës tuaj. Sigurisht, nuk e keni problem të jeni të sinqertë kur situata e kërkon. Por edhe atëherë ju jeni përmbajtur, duke e ditur që ta lësh të lirë do të kishte pasoja. Prilli do t’ju vendosë në një situatë ku nuk mund të jeni të mirë nëse doni të largoheni me krenarinë dhe integritetin tuaj. Nëse ju jepet një mundësi për të qenë të hapur, shfrytëzojeni atë. Do të pendoheni që nuk i keni përdorur fjalët kur keni pasur mundësi.

AKREPI

Akrep, përpiquni t’i qetësoni fantazmat e së kaluarës suaj, ato do të vazhdojnë t’ju shqetësojnë derisa të vendosni për të gjetur mbylljen. Këtë prill, ato fantazma do të kthehen në shtëpi. Kur ata e bëjnë këtë, ju duhet të përballeni me ta në vend që t’i injoroni. Dëshironi të kaloni gjithë jetën duke ikur? Falja mund të jetë e mundur nëse ekziston një përpjekje e vërtetë dhe e vërtetë. Ky është shansi juaj për të ecur përpara pa ngarkesa në shpinë.

SHIGJETARI

Shigjetari, gjërat po shkojnë lart. Ju keni punuar kaq shumë në jetën tuaj profesionale kohët e fundit, dhe e gjithë kjo punë do të shpërblehet. Mos harroni të festoni suksesin tuaj këtë prill. Ju nuk jeni tipi për të organizuar një festë, por të paktën duhet të kuptoni rëndësinë e arritjeve tuaja personale. Nëse nuk ndaloni së përkëdhelurit pas shpine, djegia dhe zemërimi do të ngrenë kokën e tyre të shëmtuar si përgjigje.

BRICJAPI

Bricjap, jo gjithçka duhet të shkojë si do ti. Këtë prill do të keni mundësi për të avancuar jetën tuaj personale. Mundësitë për të cilat ndoshta do ta bindni veten se nuk janë të përshtatshme për ju, ose që nuk jeni mjaftueshëm të kualifikuar për të përfituar. Do të dëshironi të justifikoni siç bëni gjithmonë, por kjo nuk është koha për të qenë zemërbutë. Nëse nuk shkoni pas asaj që dëshironi, pavarësisht nga koha, ajo në mënyrë të pashmangshme do të rrëshqasë.

UJORI

Ujori, a po vlerësoheni vërtet në marrëdhëniet tuaja personale? Këtë prill, të dashurit tuaj më të afërt do t’ju tregojnë se kush janë në të vërtetë. Vini re se si reagojnë ata përballë grindjeve dhe pyesni veten nëse këta janë vërtet njerëzit më të mirë për ju. Nuk po them të heqësh dikë nga jeta jote, por të mendosh për vendosjen e kufijve në mënyrë që t’i bësh marrëdhëniet tuaja më të shëndetshme, më të qëndrueshme dhe të dobishme për të gjithë të përfshirë.

PESHQIT

Peshqit, ju duhet të dilni nga koka juaj. Prilli do të jetë një muaj me shumë mundësi për të menduar, madje më shumë se zakonisht. Ju duhet të mësoni të ndaloni së shqetësuari dhe të jetoni në momentin nëse doni të jeni të lumtur. A nuk doni të jeni të lumtur? Në vend që të ri-analizoni të njëjtën situatë njëqind herë, jini produktiv me kokën dhe hapësirën e zemrës.

Artikuj të ngjashëm