A është i dashuri arsyeja pse Gjira u largua nga muzika?! (Foto)

By

Këngëtarja Gjira Kajtazi ka kohë që nuk ka qenë pjesë e tregut muzikor e shumë portale kanë shkruar se arsyeja e kësaj pauze është i dashuri i saj.

Këto lajme nuk janë të vërteta sipas këngëtares e për ta demantuar ajo ka bërë një shkrim në llogarinë e saj në instagram.

“Shume mendim primitiv nëqoftëse seriozisht mendoni qe relacioni im është arsyeja e distancës time nga skena .Per momentin kam filluar të punoj sepse pas maturës jetova një gjysëm jete , mes Kosovës dhe Gjermanisë. Për shkak që prindërit e mi jetojnë në vendlindje dhe e kisha vështirë të pavarësohem. Sot jam përballë realitett dhe shumë e lumtuar që kam mundësinë të krijoj përvojë pune” – janë disa nga fjalitë e Gjirës në instagram.

Po ashtu ka treguar që nuk do të mungoj në skenën muzikore pasi në të ardhmen do të sjell këngë./Prive.al

Shume mendim primitiv nqofse serozisht mendoni qe relacioni im esht arsya e distances time nga skena … Fakt esht qe kurr skam Qen 100% pjesë e saj sepse zgjodha nje tjeter menyre te shfaqjes … Mendoj qe esht e shendetshme ta sjellesh nje tjeter Rruge nqofse ajo qe fillove nuk te esht duk e drejt … Per me ushqy kureiozitetin e disav qe komentojn kot : Per momentin kam fillu te punoj sepse mbas matures jetova nje gjysem jete – mes Kosovës dhe gjermanise …. Per shkak qe prinderit e mi jetojn Ne vendlindje dhe e kisha veshtire te pavarsohem …. Sot Jom perball realitetit… Dhe shume e lumtur qe e kam mundsine te krijoj pervoj pune … Nuk do thote qe nuk do ket keng te reja Ne te ardhmen … Po per momentin nuk po e ndjej qe esht koha e duhur …. Qaq pata … ✌️?

A photo posted by ❌ Gjira ❌ (@gjirakajtazi) on

 

Artikuj të ngjashëm