Meriton Mjekiqi tregon arsyen e arrestimit të tij

By

Në fillim të këtij marsi, në media u raportua se moderatori Meriton Mjekiqi ra në pranga.

U raportua për gjuajtje me armë ku ishte i përfshirë edhe moderatori, por një komunikatë nga Policia e Kosovës, sqaron rrethanat që çuan në arrestimin e Mjekiqit.

Në raportin 24 orësh shkruhet se ka ndodhur një përleshje mes dy personave, ku pati lëndime dhe dëmtime të një makine. I dyshuari ishte liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

I ftuar në NIN, ndër të tjerash moderatori sqaron të gjithë situatën pas arrestimit të tij.

Ndiqni të plotë në videon e mëposhtme. /Prive.al

Posted by NIN – KlanKosova on Sunday, April 4, 2021

 

Artikuj të ngjashëm