Më në fund Dua Lipa rikthehet në Instagram dhe ka bërë një ndryshim

By

Dua Lipa, sensacioni britanik i pop-it që qëndron pas top-listave si Levitating, ka bërë një rikthim të mrekullueshëm në Instagram, duke shfaqur një model flokësh të ri të kuq të zjarrtë që i ka fansat të entuziazmuar nga emocionet.

Pas një shkëputjeje të shkurtër nga platforma e mediave sociale, artistja fshiu në mënyrë misterioze burimin e saj, duke shkaktuar shumë spekulime mes ndjekësve të saj.

Në postimin e saj të fundit dhe të vetëm në Instagram, Dua Lipa ka shfaqur me krenari flokët e saj të kuq të gjallë, ndërsa ka bërë një pozë me bluzë të kuqe, të bardhë dhe blu, të shoqëruar me grim minimal.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Përtej zbulimit të flokëve, ylli i popit la të kuptohet se ajo mund të jetë duke u përgatitur për një publikim të ri muzikor. Diçitura e saj, “Më mungon?” dërgoi valë emocioni nëpër komunitetin muzikor.

Duke pasur parasysh njoftimin e saj se albumi i saj i ardhshëm do të dalë në vitin 2024, fansat po presin me padurim evolucionin e tingullit të saj të njohur. Dua Lipa ka përmendur zhvillimin e një “tingulli të ri” ndërsa ka siguruar dëgjuesit e saj besnikë se ai do të jetë ende i rrënjosur në pop.

Kanë kaluar më shumë se tre vjet që nga albumi i saj i fundit, “Future Nostalgia”, në 2020, dhe perspektiva e muzikës së freskët Dua Lipa i ka bërë fansat e saj të zhurmshëm nga pritjet.

Artikuj të ngjashëm