Më në fund, Britney Spears po martohet

By

Britney Spears dhe Sam Asghari janë një hap më afër për të ecur në korridor.

Eksperti i fitnesit, i kthyer në aktor, 28 vjeç, njoftoi përmes Instagram Stories të dielën se ai dhe nusja e tij e ardhshme kanë caktuar një datë martese.

“Jetët tona kanë qenë një përrallë reale”, shkroi ai mbi një foto nga kur dyshja u fejuan për herë të parë në shtator të vitit të kaluar.

“Gëzuar Ditën e Nënës për ju që së shpejti do të bëheni mbretëresha ime”.

Asghari më pas shtoi: “Gjithashtu dita e madhe është caktuar!” para se të shënoni se data e saktë do të mbahet sekret, duke shkruar, “Por askush nuk do ta dijë deri ditën e nesërme”.

Megjithatë, ikona e pop-it mund të ketë lënë një aluzion të madh se dasma do të bëhet më shpejt se sa vonë – pasi dizajnet e fustanit të saj janë duke u zhvilluar.

Në nëntor 2021, Spears njoftoi se kishte zgjedhur miken e vjetër dhe stilisten ikonike Donatella Versace për të bërë fustanin e saj të nusërisë.

Që atëherë, Versace, 67 vjeç, është parë duke bërë disa vizita në pronën e Spears në Kaliforni.

Spears dhe Asghari janë në lidhje që nga viti 2016 pas takimit në xhirimet e videoklipit të saj për “Slumber Party”.

Artikuj të ngjashëm