Mbretëresha e zhgënjyer nga Harry dhe Meghan?

By

Nuk ka rëndësi se si ndihen Meghan Markle dhe Princi Harry, për Mbretëreshën Elizabeth II ka rëndësi më shumë se “çfarë thonë bota” dhe mos të thyhen rregullat mbretërore.

Meghan Markle vetëm para disa ditësh ka dhënë një intervistë ku ka treguar për presionin e jetës mbretërore dhe sulmet mediatike.

Mandatory Credit: Photo by David Fisher/Shutterstock (9753789x)
Queen Elizabeth II, Meghan Duchess of Sussex and Prince Harry
100th Anniversary of the Royal Air Force, Westminster Abbey, London, UK - 10 Jul 2018

Një gjë që nuk duhej të ndodhte pasi rregulli mbretëror e thotë qartë se nuk duhet të flitet për gjëra kaq personale në media.

Nga ana tjetër, i shqetësuar për sulmet mediatike, princi Harry ka hedhur disa prej tyre në gjyq për të mbrojtur kështu bashkëshorten e tij.

Por burime pranë familjes mbretërore janë shprehur se askush në familje nuk po mbështet Harry-n dhe Meghan-in. Po ashtu edhe dy vëllezërit janë distancuar shumë me njëri-tjetrin. Në dokumentar, Meghan u shfaq shumë e mërzitur teksa u përlotkur gazetari e pyeti a është mirë. Kjo pasi askush se kishte pyetur Dukeshën e Sussex deri në atë minutë se si ndihej.

Artikuj të ngjashëm