Marrëdhenia e Kourtney Kardashian dhe Scott Disick është “më e tensionuar se kurrë më parë”

By

Scott Disick dhe Kourtney Kardashian, dikur ishin një model për prindër miqësorë, por gjërat mes tyre me si duket kanë marrë një kthesë negative.

Gjërat arritën kulmin e tyre, kur ish i dashuri i Kardashian, Younes Bendjima postoi disa mesazhe që ai pretendonte që ishin nga Scott Disick.

Scott asnjëherë nuk i është përgjigjur publikisht postimit të Bendjima, por një burim i brendshëm thotë se tensionet mes tyre u rritën.

“Ai po përpiqet të jetë prindi më i mirë që mund të jetë për fëmijët e tyre, dhe ta bëjë atë të funksionojë si prindër, por ai ka probleme tani me Kourtney. Fëmijët edhe pse të vegjël, lehtë mund të gjejnë fotografi paparacësh në telefonat e tyre”.

Ish -çifti, i cili datonte nga viti 2006 deri në vitin 2015, kanë tre fëmijë së bashku, Mason 11 vjeç, Penelope, 9 vjeç dhe Reign 6 vjeçar.

“Ai është i shqetësuar se ajo do të përpiqet të vendosë një pykë midis tij dhe fëmijëve,” vazhdon burimi i brendshëm.

Edhe pse të ndarë ata mbajtën një marrëdhënie të përzemërt ndërsa shkonin me pushime së bashku me anëtarët e tjerë të familjes.

Në janar, US Weekly konfirmoi se Kardashian dhe Travis Barker kishin filluar të takoheshin. Disick, nga ana e tij, ka filluar lidhjen me Amelia Grey Hamlin, çifti u lidh për herë të parë në tetor të vitit 2020. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm