Maison de Parfum Tirana mbledh fytyrat publike në një festë luksoze

By

Maison De Parfum Tirana aty ku aromat thjesht shndërrohen në kujtime ka mbledhë edhe një herë fytyrat publike në një aheng luksoz.

Të famshëm u mblodhën që të festojnë super prurjen sië është shtëpia e parfumeve Creed.

Në mesin e fytyrave publike janë Adrola Dushi, Jonida Maliqi, Sara Hoxha, Kristina Baki, Liberta Spahiu dhe Olti Curri.

Në rrjetet e tyre sociale, ata vazhdimisht po publikojnë momente nga ambienti i bukur dhe festa e këndshme që nxori në pah edhe një herë super stilin që ata kanë.

CREED – Historia e parfumierit luksoz francez

House of Creed është një shtëpi parfumesh autentike, luksoze, e dedikuar për krijimin e aromave shumë origjinale, artizanale për burra dhe gra, të bëra nga përbërësit më të mirë të parfumit që bota ka për të ofruar.

Kjo histori unike filloi në vitin 1760 kur një palë doreza lëkure me aroma iu dorëzuan mbretit George III nga një kompani e re rrobaqepëse në Londër. E themeluar nga James Henry Creed në të njëjtin vit me pranimin e mbretit të ri, House of Creed filloi udhëtimin e saj si një rrobaqepës i hollë me bazë në Mayfair, Londër. Që atëherë, House of Creed ka vazhduar të krijojë disa nga veshjet dhe aromat më të mira për ata që dallojnë dhe diskriminojnë për më shumë se 260 vjet, duke u zhvendosur nga trashëgimia e saj e rrobaqepësisë në një nga shtëpitë kryesore të parfumeve në botë.

Sot, pasardhës i brezit të shtatë të themeluesit James Henry Creed, Olivier Creed vazhdon këtë traditë të madhe. I shoqëruar nga djali i tij, Ervini, Olivier udhëton gjerësisht për të gjetur, hulumtuar, inspektuar dhe porositur materialet më të mira nga e gjithë bota. Trëndafili nga Bullgaria, Turqia dhe Maroku, Irisi Firence, bergamoti kalabrez, vetiveri Haitian, vanilja Bourbon, jasemini italian dhe ambrat më të mirë janë vetëm disa nga përbërësit e njohur që gjenden në aromat Creed.

Duke mbështetur metodat tradicionale të parfumeve, duke përfshirë teknikën e vjetër të infuzionit tashmë të braktisur nga shumica e shtëpive moderne të parfumeve për proceset e saj të kushtueshme, House of Creed me krenari krijon parfume të përjetshme me cilësi të pakrahasueshme “Millesime” nga fabrika e tyre familjare në Fontainebleau në periferi. të Parisit. Çdo aromë Creed është ende sot e filtruar, e mbushur në shishe dhe etiketuar me dorë për një përvojë të vërtetë parfumi artizanale. Procesi kërkon punë intensive, por Creed udhëhiqet nga mjeshtëria dhe përsosmëria – një pamje e përjetshme, por moderne e historisë, e mbushur në shishe. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm