Legjenda e muzikës ndërron jetë pas komplikimeve me COVID-19

By

Artisti i njohur, legjenda e muzikës kantri, Charley Pride, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare.

Bëhet e ditur nga publicisti i tij se ai ishte i infektuar me virusin Covid-19.

Këngët më të mëdha të super yllit të muzikës ‘country’ përfshinin “Kiss an Angel Good Mornin”, dhe “Mountain of Love” dhe 29 nga 52 hitet e tij në 10 më të mirat u ngjitën në numrin 1.

Ai fitoi shumë çmime në ‘Country Music’”. Performanca e tij e fundit ishte pothuajse saktësisht një muaj më parë, më 11 nëntor, kur ai këndoi gjatë CMAs dhe njëherësh fitoi një çmim.

Artikuj të ngjashëm