Lana Del Rey shihet duke punuar si kameriere dhe askush nuk e di pse!

By

Lana Del Rey i ka lënë fansat në mëdyshje pasi u pa duke punuar në një turn në një Waffle House në Firence, Alabama, të enjten.

Në fotografitë e qarkulluara në rrjetet sociale, këngëtarja e “Blue Jeans” është fotografuar pas banakut të “Waffle House”, duke pirë kafe teksa kishte veshur një uniformë “Waffle House” dhe një etiketë me emrin “Lana”.

Një klip i shpërndarë gjerësisht tregon gjithashtu se ajo kërkon nga një klient që të mos filmojë dikë tjetër pa lejen e tyre.

Gjatë kohës që ishte në restorantin e Alabama, Del Rey pozoi edhe për foto me fansat.

Një vendase, Karina Cisneros Juarez, detajoi takimin e saj me Del Rey për median lokale AL.com.

“Ishte pak surreale,” tha Juarez, duke shtuar: “Unë thjesht i thashë asaj se sa shumë më pëlqente muzika e saj dhe puna e saj në përgjithësi. Ajo ishte super e bukur dhe tepër e këndshme.”

Arsyeja pse Del Rey ishte në Waffle House mbetet e paqartë, duke i lënë fansat të spekulojnë për një sërë mundësish.

Në forumet e fansave, disa spekuluan se ajo mund të regjistronte një video muzikore, ndërsa të tjerë sugjeruan se mund të ishte një marifet publiciteti për këngët e ardhshme. Të tjerë me shaka sugjeruan se ajo mund të eksploronte një rrugë të re karriere.

Ditët e fundit, Del Rey është parë gjithashtu në një sërë vendesh të tjera të pamundura në Alabama, duke përfshirë qendrën e Firences dhe një sallon thonjve në Birmingham.

AL.com raportoi se ajo nuk duket të jetë në Alabama duke punuar në muzikë të re. Vendet lokale të regjistrimit FAME Studios dhe Muscle Shoals Sound i thanë medias se ajo nuk kishte regjistruar me ta. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm