Festa e lansimit të albumit të Rita Orës në kaos, një fans arrestohet

By

Festa e lansimit të albumit të Rita Orës u përfshi në kaos pasi një fans u arrestua në vendin ku koncerti u mbajt të enjten në mbrëmje.

Këngëtarja 32-vjeçare e “Praising You” performoi një koncert intim në klubin e natës Kingston’s Pryzm të enjten teksa promovonte albumin e saj të ri, You & I.

Megjithatë, raportohet se ngjarja u vonua pak pasi u thirr policia dhe u arrestua një tifoz i dyshuar për dëmtim kriminal në zonën e tualetit të lokalit të madh të natës.

Policia Metropolitane konfirmoi për Mirror: “Një mashkull u arrestua me dyshimin për dëmtim kriminal në një tualet në ambientet e ngjarjes”.

Dëshmitarët thanë se policia u përball shpejt me situatën dhe prangosi tifozin dhe i nxori jashtë.

“Sido qoftë motivimi i tij, ai shkaktoi një skenë të madhe – është shumë e frikshme kur dikush duket krejtësisht i pakontrollueshëm në një turmë”, pohoi burimi për The Sun.

“Ata ishin tashmë brenda vendit të ngjarjes, por askush nuk ishte plotësisht i sigurt se çfarë donte të arrinte – sapo filloi të sillej në mënyrë të dyshimtë, policia u grumbullua.”

Megjithatë, këngëtarja Rita mbeti e patrazuar nga sjellja e fanses teksa ajo shkoi në Instagram për të falënderuar fansat për mbështetjen e tyre pas performancës së saj në ambientet e jetës së natës Kingston-Upon-Thomas. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm