Ky film rangohet si më i shikuari në Netflix dhe ju nuk duhet ta humbisni

By

“Reptile”, një film ku luajnë Justin Timberlake, Alicia Silverstone dhe Benicio Del Toro, u shfaq premierë në Netflix të premten e kaluar dhe shpejt u ngjit deri në majë.

Netflix raporton se mbi 17 milionë përdorues e bënë atë vendin e parë në listën e filmave në gjuhën angleze.

Vendi i dytë i filmave më të shikuar në gjuhën angleze ishte rom-com australian “Love Is in the Air”, i cili përqendrohet rreth një gruaje që bie në dashuri me një burrë që ishte rekrutuar për të rezervuar biznesin e saj të pilotimit të hidroavionëve.

Përmbledhja e tre filmave më të shikuar në anglisht të javës është thriller nigerian The Black Book, i cili, ashtu si Love Is in the Air, tërhoqi mbi 11 milionë shikues. Reboot i shumëpritur Spy Kids: Armageddon arriti të qëndronte në Top 10 dhe e ngriti totalin e shikuesve në 15.7 milionë që nga premiera e tij më 22 shtator. S

hquarja e javës është rom-com Love at First Sight, e cila ka siguruar javën e tretë në listën më të shikuar dhe shtoi 7.5 milionë shikime, duke e çuar në 35.8 milionë shikime gjithsej. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm