Ky është vendi ku është rritur Skerdi (FOTO)

By

Shumë fansa kanë menduar se Skerdi është nga Kosova, por artisti në fakt vjen nga Shqipëria.

Në një postim të fundit, këngëtari ka treguar vendin ku është rritur dhe kaloi fëmijërinë.

Ai këtë e bëri të ditur përmes një imazhi të cilin e postoi në Instagram, me përshkrimin: ‘Vendi ku u rrita’. Lokacioni mbi fotografinë është Kuçova një qytezë e Beratit të Shqipërisë.

Megjithatë, këngëtari ka disa vite që jeton në Prishtinë për shkak të muzikës pasi që menaxhohet nga studio RedBox Entertainmet.

Kënga e fundit që Skerdi nxori është ‘Si Bugatti’ në bashkëpunim me Gjikon, projekt ky i cili është shumë afër për t’i mbledhur 10 milionë klikime në shumë pak javë./Prive.al

https://www.instagram.com/p/Bm6SZviijDB/?taken-by=skerdiago

Artikuj të ngjashëm