Ky është horoskopi për datën e fundit të muajit nëntor

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të mërkurën, 30 nëntor 2022. 

Horoskopi i tarotit të kësaj të mërkure vjen me pak urgjencë ndërsa ne e kthejmë vëmendjen drejt së ardhmes. 

Çfarë mund të zbulojë horoskopi juaj tarot për ju? Zbulojeni duke lexuar më tej.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Shtatë prej shkopi

Përkuluni me një libër të mirë. Moti i ftohtë i kësaj periudhe të vitit inkurajon kohën e lirë. Përgatitni filxhanin tuaj të preferuar të çajit ose kafesë, vishni rrobat tuaja më të rehatshme dhe shijoni pak qetësi në shtëpi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Tetë Pentakula

Ju mësoni më mirë duke bërë. Tani është koha e përkryer për të mësuar praktikisht një aftësi të re. Zhytuni plotësisht në diçka që dëshironi të zotëroni dhe futeni gjithçka.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Faqja e Kupave

Kontrolloni dosjen tuaj të postës së padëshiruar, veçanërisht nëse jeni duke pritur që të vijë një mesazh i rëndësishëm. Ju mund të mendoni se keni humbur një email, por ai është i fshehur në vendin ku më së paku e prisnit të dilte.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Tre nga shpatat

Dashuria mund të lëndojë si një thikë kur trajtohet në mënyrën e gabuar. Është gjithmonë një ide e mirë të jesh i ngadalshëm në besim dhe i shpejtë për të falur. Lëreni dikë të fitojë besimin tuaj me kalimin e kohës dhe lëreni të shkojë kur mendoni se jeni zhgënjyer.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Djalli

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Shtatë gota

Menaxhoni emocionet tuaja. Gjithmonë do të ndodhë diçka e papritur në jetën tuaj. Por nëse kontrolloni reagimin tuaj, ju zotëroni gjithçka.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Nëntë Pentakula

Gjithkush ka mënyrën e vet të trajtimit të parave, kështu që gjeni një mënyrë për të bërë kompromis në qasjen tuaj ndaj shpenzimeve. Merrni një klasë financiare dhe lexoni libra se si të menaxhoni financat në mënyrë që të rriteni së bashku si çift në këtë fushë të jetës tuaj.

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot: Budallai

Ju jeni këtu për të bërë diçka të ndodhë. Gjithçka që keni kapërcyer bëhet një hap drejt së ardhmes drejt së cilës po synoni. Suksesi është çështje kohe.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Dielli

Përpara se t’i mohoni plotësisht vetes që të keni një mundësi, provojeni për një periudhë të shkurtër kohe.

Një test mund t’ju ndihmojë të shihni nëse ju pëlqen vërtet apo jo. Ju mund të habiteni që shijoni një përvojë shumë më tepër sesa e kishit imagjinuar.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta e tarotit: Tre gota

Emocionet janë komplekse, por ato janë shumë më të lehta për t’u përpunuar kur shkruani ndjenjat tuaja. bisedoni gjërat me një mik ose bëni diçka argëtuese që ju ndihmon të largoni mendjen nga situata aktuale.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Katër shpata

Organi me miqtë. Çdo mik që keni vjen nga sfondi dhe përvojat e tij unike. Mendimi i secilit person mund të ndryshojë nga ai juaji, por ju jep njohuritë që ju nevojiten për të marrë një vendim të rëndësishëm.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Gjykimi

Beso ne vetvete. Ju keni një kokë të mirë mbi supet tuaja, kështu që kur të filloni të hamendësoni veten, përpiquni të mos ktheheni në një zgjedhje që keni bërë. Instinkti i zorrëve është pothuajse i duhuri herën e parë.

Artikuj të ngjashëm