Këngëtari i njohur infektohet me koronavirus, shtyn koncertet

By

Këngëtari i njohur amerikan, Justin Bieber, ka rezultuar pozitiv me COVID-19, që do të thotë se disa nga datat e turneut të tij në ShBA janë shtyrë.

Sipas TMZ, muzikanti zbuloi se ai u infektua me koronavirus të shtunën, por përfaqësuesi i tij ndau një përditësim për shëndetin e tij dhe shpjegoi se ndihej mirë.

Është e paqartë se kur Justin u sëmur për herë të parë dhe nëse shfaqjet e tij të ardhshme në Arizona dhe LA  këtë javë do të riplanifikohen.

Justin do të performonte në T-Mobile Arena në Vegas më vonë sot, përpara se shtyrja të konfirmohej në një deklaratë.

“Justin është, sigurisht, jashtëzakonisht i zhgënjyer, por shëndeti dhe siguria e ekuipazhit dhe fansave të tij është gjithmonë prioriteti i tij numër një”.

Nisja e turneut në San Diego ishte një sukses masiv dhe Justin është i emocionuar për të sjellë këtë shfaqje spektakolare për fansat e tij në Las Vegas sa më shpejt të jetë e mundur.

Data e riplanifikuar për në Las Vegas do të jetë e marta, 28 qershor. Biletat për shfaqjen origjinale do të respektohen. Rimbursimet ofrohen në pikën e blerjes.

Kjo shënon herën e parë që ylli i “Love Yourself” bën turne që nga mbyllja e turneut të tij “Purpose” në BST në Hyde Park, në 2017.

“Ne kemi punuar shumë për të krijuar shfaqjen më të mirë që kemi bërë ndonjëherë dhe mezi presim ta ndajmë atë me fansat në mbarë botën. Shihemi së shpejti”, ka thënë Bieber.

Artikuj të ngjashëm