Ky është artisti i parë që arrin 100 milionë ndjekës në Spotify

By

Ed Sheeran sapo u bë artisti i parë që kaloi shifrën e 100 milionë ndjekësve në Spotify. 

Këngëtari zbuloi lajmin e madh përmes një videoje në të cilën ai tregon bluzën festive që shënon momentin historik, e cila lexon, “Më PYET PËR 100 MILION NDJEKËSIT E MI SPOTIFY!”

“Absolutisht mendore,” shkroi Sheeran videon 43-sekondëshe, në të cilën ai endet në prapaskenë në një nga shfaqjet e tij për të parë nëse dikush e vëren mesazhin historik. “Kështu që sapo arrita 100 milionë ndjekës në Spotify dhe Spotify ma dërgoi këtë bluzë. Kështu që unë do të eci nëpër stadium dhe do t’u kërkoj njerëzve të më pyesin për 100 milionë ndjekësit e mi”, thotë Sheeran me një buzëqeshje në videon selfie në të cilën ai niset në kërkim të kujtdo që kujdeset.

“Sepse ata të gjithë do të jenë kaq të emocionuar për mua!” thotë ai me entuziazëm.

Shifra prej 100 milionë e vendos Sheeran përpara një numri yjesh të tjerë të shquar, duke përfshirë Ariana Grande (81.7 milionë), Billie Eilish (66.3 milionë), Drake (65.5 milionë) dhe Justin Bieber (63.6 milionë). Data e ardhshme e planifikuar e turneut të Sheeran është të premten (29 korrik) në Stade De France në Paris.

Artikuj të ngjashëm