Ky djalosh u rrit për të qenë shumë i suksesshëm, e gjeni dot kush është?

By

Këngëtari numëron hitë të pafundme, është një altruist i madh, po përgatit atë që është “koncerti i jetës së tij” dhe së fundmi u dekorua më çmimin “Skënderbe” nga qyteti i Krujës.

Po, është reperi dhe këngëtari Capital T.

Fundi i këtij viti, do jetë periudha që Kapo do të mbajë mend për nga sukseset profesionale.

Pak ditë na ndajnë edhe nga koncerti i tij madhështor që do mbahet në Tiranë më 19 shtator.

Koncerti i Capital T po afrohet, këto janë detajet se ku mund t’i gjeni biletat

Gjatë kësaj kohë që ai po përgatitej, befasoi edhe nxënësit e shkollës ku më parë ai vijonte mësimet.

“Sot ishte ni dite e veçantë për mu pas shume vitesh u ktheva ne lagjen ku jam rrite aty ku e kam kry shkollën fillore, shume kujtime t’mira shume emocione po edhe krenari , pata rastin me taku disa fëmij t’jashtezakonshem shume ma t’mire se gjenerata jone, shkolla me ni super organizim, jom shume shume i lumtur qe andrra qe ka nise po n’ket shkolle mu bo realitet, qe ni dite t’bukur si kjo kom me u kthy e me dhon ni kontribut ktu, e falënderoj zotin qe ma dha mundësinë edhe uroj qe nga kjo shkolle te dalin personalitete e njerz t’mdhaj e shume t’suksesshëm — i juaji Trim Ademi / Capital T” –  shkroi në Instagram.

View this post on Instagram

Sot ishte nje dite e veçante per mu pas shume vitesh u ktheva ne lagjen ku jam rrite aty ku e kam kry shkollen fillore, shume kujtime t’mira shume emocione po edhe krenari , pata rastin me taku disa femije t’jashtezakonshem shume ma t’mire se gjenerata jone, shkolla me ni super organizim, jam shume shume i lumtur qe andrra qe ka nise po n’kete shkolle mu bo realitet, qe nje dite t’bukur si kjo kam me u kthy e me dhan ni kontribut ktu, e falenderoj zotin qe ma dha mundesine edhe uroj qe nga kjo shkolle te dalin personalitete e njerez t’mdhaj e shume t’sukses’shem — i juaji Trim Ademi / Capital T PS Kerkoj falje qe ska dal sot video per shkaqe teknike besoj qe neser ne mesdite e publikojme , ah se gati harrova : URIME DITA E PARE E SHKOLLES 🥰.

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Dje ai është nderuar me çmimin “Skënderbe” nga qyteti i Krujës, me ç’rast edhe në Instagram shkroi:

“Kruje o qytet i bekuar… Jam tejet mirenjohes dhe i lumtur qe qyteti te cilin kam vizituar me se shumti qe kur isha femije, me nderoi sot me kete çmim. Nje thuper e vetme thyhet kollaj por te bashkuara nuk i thyen dot kush dhe shqiptaret kur jane te bashkuar ngrihen veç lart… Jam i lumtur qe Kruja bashke me historine qe ka mbi supe me beri sot te ndihem i privilegjuar duke me dhene titullin “Skenderbe” dhe Mirenjohjen e Qytetit keshtu duke me motivuar per te bere me shume. Trim Ademi ju falenderon me zemren te mbushur plot emocion, Capital T ju premton qe do ta ktheje gjithmone koken nga historia e kombit me ane te artit te tij”, ka shkruar ai. /Prive.al

View this post on Instagram

Kruje o qytet i bekuar… Jam tejet mirenjohes dhe i lumtur qe qyteti te cilin kam vizituar me se shumti qe kur isha femije, me nderoi sot me kete çmim. Nje thuper e vetme thyhet kollaj por te bashkuara nuk i thyen dot kush dhe shqiptaret kur jane te bashkuar ngrihen veç lart… Jam i lumtur qe Kruja bashke me historine qe ka mbi supe me beri sot te ndihem i privilegjuar duke me dhene titullin “Skenderbe” dhe Mirenjohjen e Qytetit keshtu duke me motivuar per te bere me shume. Trim Ademi ju falenderon me zemren te mbushur plot emocion, Capital T ju premton qe do ta ktheje gjithmone koken nga historia e kombit me ane te artit te tij. 🇦🇱 #Proud #WeAlbanians #History #Kruja #Skanderbeg

A post shared by Capital T (@truekapo) on

 

 

 

Artikuj të ngjashëm