Kur lidhja bëhet e vështirë, këto shenja të horoskopit kanë tendencë të ikin

By

Çdo lidhje do të kalojë në ulje dhe ngritje. Dhe kur bëhet fjalë për astrologjinë, ka shenja të zodiakut që natyrshëm duan ta bëjnë atë përpjekje, si dhe shenja që mund të preferojnë të largohen kur një lidhje bëhet e vështirë.

Këta janë njerëzit që, për një sërë arsyesh, nuk mund të duan të merren me ulje-ngritje. Ata vlerësojnë të argëtohen me partnerin, dhe gjithashtu vlerësojnë ruajtjen e lirisë së tyre. Pra, nëse partneri i tyre dëshiron të ketë biseda të vështira, ose nëse konflikti i ka bërë gjërat të ndjehen të rënda, largimi mund të tingëllojë aq më lehtë – dhe më tërheqës.

“Në përgjithësi, Demi, Gaforrja, Luani, Akrepi dhe Bricjapi bëjnë punën e nevojshme për të mbajtur një lidhje në rrugën e duhur,” thotë Lisa Barretta, një astrologe dhe autore e Conscious Ink.

Por të tjerët, dhe veçanërisht shenjat e ajrit, mund të jenë “më pak të përkushtuar, të paktën në kuptimin tradicional”, thotë Carmen Mayes, një astrologe dhe trajnere e mirëqenies shpirtërore.

“Ata kanë nevojë për hapësirë ​​për të eksploruar situata, rezultate dhe lidhje të ndryshme me njerëzit. Logjika gjithashtu e bën më të lehtë që shenjat e ajrit të largohen, nëse dashuria bëhet fushë e një beteje, në vend të një burim lumturie.”

Duke pasur parasysh këtë, këtu janë katër shenjat sipas ekspertëve, që ka shumë të ngjarë të marrin atë rrugë kur një lidhje bëhet e vështirë.

Dashi

Dashi është i njohur për energjinë dhe pavarësinë e tyre, kështu që mund të mos vijë si befasi që shumë preferojnë të ikin në momentet kur gjërat bëhen të vështira, në vend që të rrinë rrotull dhe të kuptojnë se çfarë nuk është në rregull me lidhjen e tyre.

“Kur gjërat bëhen shumë të vështira ose rutina zëvendëson eksitimin, dashi  fillon të kërkojë diku tjetër për shkëndijën që ndez zjarrin e tyre,” thotë Mayes. Kjo është gjithashtu për shkak të natyrës së tyre aventureske, që do të thotë se ata shpërqendrohen lehtë, dhe shpesh largohen në kërkim të një emocioni.

Ndërsa është gjithmonë në rregull të lini një lidhje që nuk po funksionon, dhe Dashi përfundimisht nuk është gabim për të ndjekur atë që dëshiron, është gjithashtu e mundur që ata të shtyjnë kundër kësaj tendence natyrore. Nëse duan që marrëdhënia e tyre të funksionojë, ata mund të përpiqen të kthehen drejt partnerit të tyre – në vend të largimit – dhe të kërkojnë mënyra argëtuese për t’u lidhur përsëri.

Shigjetari

Shigjetari është një shenjë që me të vërtetë e do lirinë e tyre, si dhe një që nuk do të ndalet me asgjë për të arritur qëllimet e tyre. “[Ata janë] atje për dashuri për sa kohë që nuk ndërhyjnë në qëllimet e tyre,” thotë Mayes. “Nëse detyrohen të zgjedhin, ata do të zgjedhin veten.” Pra, nëse një problem i lidhjes duket se po qëndron në rrugën e tyre, nuk do të kalojë shumë kohë para se ata të largohen.

“Shigjetari nuk është këtu për dramë dhe përleshje,” thotë Mayes. “Ata do të përpiqen t’i zgjidhin gjërat, por nëse nuk ka ilaç, ata do të vazhdojnë para.” Dhe kjo është padyshim një gjë pozitive, pasi do të thotë se ata po kërkojnë interesat e tyre më të mirë.

Nëse lidhjes nuk i k ardhur ende fundi, megjithatë, ata me siguri mund të përdorin lëvizje dhe kreativitetin e tyre për të gjetur një mënyrë për të zgjidhur problemet. Ndonjëherë janë tiparet që i bëjnë këto shenja kaq të pavarura, që gjithashtu mund t’u shërbejnë atyre mirë në një lidhje.

Ujori

Ujori është një tjetër shenjë që nuk e trajton mirë konfliktin, dhe mund të duket se dëshirojnë të lënë një lidhje të ndërlikuar si rezultat. Për shembull, “ata dekurajohen nëse një lidhje është e mbushur me shumë dramë,” thotë Barretta, dhe mund të vendosë – përkundrazi, – t’i shuajë gjërat.

Planet udhëheqëse të Ujorit mund të luajnë gjithashtu një rol. “Urani ndikon në temperamentin e shkurtër të Ujorit dhe aftësinë e tyre për t’u shkëputur lehtë nga njerëzit ose situatat që cenojnë lumturinë e tyre ose paqen e mendjes,” thotë Mayes. “Ndikimi i Saturnit i jep kësaj shenje një sjellje të lezetshme emocionale, gjë që i bën ata më të predispozuar të veprojnë nga logjika sesa ndjenjat.”

Pra, nëse diçka nuk ka kuptim, ata nuk do të rrinë rreth e rrotull ose nuk përpiqen t’i kuptojnë gjërat. Por nëse e vlerësojnë partnerin e tyre, ata gjithmonë mund t’i bëjnë ata favorizimin për të folur së pari – dhe duke parë nëse ka një mënyrë për të parë sy më sy – para se të zhduken.

Peshqit

Peshqit është i njohur për faktin se është një shenjë shumë romantike që pëlqen të takohen dhe të shijojnë fillimin e lidhjes. “Por kur realiteti fillon për të bërë punën e nevojshme që një lidhje të lulëzojë,” thotë Barretta, “Peshqit mund të bëhen lehtësisht të zhgënjyer”.

Bisedat dhe konfliktet serioze nuk lidhen mirë me mënyrën e tyre ëndërrimtare të të jetuarit. “Kjo shenjë është jashtëzakonisht e ndjeshme ndaj energjisë përreth tyre,” thotë Barretta, kështu që nëse marrëdhënia godet një pikë të ashpër, reagimi i tyre natyror do të jetë që të largohen.

Por gjëja është se nëse Peshqit shijuan kohën deri në lidhje, ekziston një shans i mirë që ata do të kënaqen me mirëmbajtjen e saj. Nëse ata dëshirojnë të rrinë në lidhje, ata me siguri munden. Dhe ata madje mund të kuptojnë se për rezultatet ja vlejti dhe përpjekja.

Ndërsa nuk ka asgjë të keqe në lënien e një lidhje, këto shenja kanë tendencë të largohen në momentin kur gjërat vështirësohen. Nëse ata duan të largohen, është mirë. Por asnjëherë nuk keq të bëjnë pauzë dhe të marrin në konsideratë edhe opsionet e të tjerëve, përpara se të marrin një vendim kaq të madh.

Artikuj të ngjashëm