Ku renditet Dua Lipa në albumet më të mira në botë?

By

Marsin e vitit 2020-të, Dua Lipa ka lansuar albumin e saj “Future Nostalgia”.

Ky është albumi i dytë i Duas me gjithsej 11 këngë, të cilat i përkojnë pothuajse të gjitha stilit të viteve të 80’.

Ndërkohë që këngët po i pëlqehen shumë, vlen të theksojmë se sipas “Top Global Albums”, Dua është radhitur e treta duke lënë pas Justin Bieber dhe grupin e famshëm Weeknd.

Artikuj të ngjashëm