Granit Xhaka renditet mes më të mirëve në “Euro 2020”

By

UEFA ka publikuar formacionin e lojtarëve më të mirë në këtë turne, që vërehet edhe prania e mesfushorit Granit Xhaka, që ndoshta ishte më meritori në fitoren e Zvicrës ndaj Francës.

Në këtë listë ndodhen tre lojtarë nga Italia, tre nga Anglia, dy nga Danimarka dhe nga një për Portugalinë dhe Francën.

Donnarumma; Maehle, Chiellini, Maguire, Shaw; Pogba, Xhaka; Sterling, Chiesa, Dolberg; Ronaldo.

Artikuj të ngjashëm