Kjo është dita më me fat e javës e secilës shenjë të horoskopit

By

Dita më me fat e javës për çdo shenjë të zodiakut duke filluar nga 31 tetori – 6 nëntor 2022:

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Dita më me fat e javës: e martë, 1 nëntor

Këtë javë është koha për të kërkuar në rrethin tuaj të miqve atë pushim me fat ose mundësinë që keni kërkuar. Tremujori i parë i Hënës në Ujor ndriçon njerëzit rreth jush me disa surpriza të lumtura kur bëhet fjalë për atë që do të gjeni.

Sado që keni kaluar një periudhë ndryshimi dhe jeni ndjerë të rëndë me gjithçka, ka njerëz rreth jush që mund të ndihmojnë dhe të kenë përgjigjet që ju kërkoni.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Dita më me fat e javës: e martë, 1 nëntor

Me gjithë energjinë e pranishme të Akrepit, tashmë po shihni ndryshime dhe gjëra të mira që po ndodhin në jetën tuaj të dashurisë, por këtë javë do të keni gjithashtu një dozë fokusi në karrierë. Tremujori i parë i Hënës në Ujor sjell disa surpriza të mira në zonën tuaj të punës.

Kjo mund të jetë në formën e një pozicioni ose ngritjeje të re, por sido që të jetë, do të jetë diçka që ju sjell më shumë mirënjohje dhe gëzim.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Dita më me fat e javës: e martë, 1 nëntor

Energjia e Ujorit me të vërtetë sundon të gjitha çështjet në lidhje me fatin në jetën tuaj. Këtë javë kur ndodh Çereku i parë i Hënës këtu, do të merrni disa lajme befasuese që do t’ju ndihmojnë t’i ripërkushtoni veten asaj që jeni ndjerë të shtyrë për të ndjekur.

Marsi retrograd në shenjën tuaj po i ngadalëson gjërat, por duket se është mjaftueshëm për të kapur mundësitë me fat që ju kanë dalë.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Dita më me fat e javës: e shtunë, 5 nëntor

Ju tashmë keni mësuar se sa më shumë të shprehni të vërtetën tuaj, aq më shumë universi mund të funksionojë në favorin tuaj. Këtë javë, ndërsa një koleksion planetësh mblidhet në Akrep, shenjën e zodiakut që përfaqëson këtë temë në jetën tuaj, do të merrni një nxitje me fat.

Venusi, sundimtari i dashurisë, por edhe i pasurive të paluajtshme dhe financave ngrihen kundër Uranit në Demi, zgjuesi më i madh. Duke qenë se është sezoni i eklipsit, nuk është për t’u habitur që do të ketë mundësi të papritura, por për ju, ato do të ndryshojnë jetën.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Dita më me fat e javës: e shtunë, 5 nëntor

Ndërsa Saturni që po kthehet drejtpërdrejt javën e kaluar dhe Tremujori i parë i Hënës që ndodh në Ujorin këtë javë po i kushtojnë vëmendje marrëdhënieve tuaja romantike, e gjithë kjo energji e Akrepit po ju bën të reflektoni më thellë në atmosferën tuaj në shtëpi.

Kjo është një fushë në të cilën keni menduar ta ndryshoni për disa kohë, por tani ju duhet të shkoni drejt saj. Është stina e eklipsit, kështu që çdo gjë shkon, që do të thotë se jeni duke u mbështetur nga Universi për të bërë atë ndryshim që keni kërkuar.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Dita më me fat e javës: e martë, 1 nëntor

Çështjet shëndetësore kanë gjithmonë rëndësinë më të madhe për ju. Ndonjëherë ju mund t’i shikoni ato nga një këndvështrim më i ngurtë, madje duke e kufizuar veten në atë që mendoni se është e shëndetshme kundrejt të pashëndetshme.

Megjithatë, këtë javë, ndërsa Hëna e Tremujorit të Parë ndodh në fushën e shëndetit të jetës suaj, ju merrni një ndryshim me fat që do t’ju ndihmojë të kapni llojin e stilit të jetesës që keni kërkuar vërtet. Është një mendje e shëndoshë ajo që krijon një trup të shëndetshëm, dhe jo anasjelltas.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Dita më me fat e javës: e martë, 1 nëntor

Mund të jetë e vështirë të thuash të vërtetën tënde, veçanërisht kur nuk e di se si do të reagojnë të tjerët ose çfarë do të ndryshojë pasi ta ndash. Por që nga pika e yllit të Venusit në shenjën tuaj një javë më parë, ju jeni përpjekur të përqafoni më shumë dritën tuaj autentike.

Këtë javë, ndërsa Çereku i parë i Hënës ndodh brenda Ujorit, do të jeni në gjendje të jeni në një vend ku të qëndroni vërtet në këtë hapësirë ​​dhe të mësoni saktësisht se çfarë do të thotë të jesh vetvetja në mënyrë të pafalshme, gjë që përfundon duke tërhequr të gjitha bekimet që keni kërkuar.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Dita më me fat e javës: e shtunë, 5 nëntor

Midis eklipsit të fundit diellor të Hënës së Re në shenjën tuaj dhe koleksionit të planetëve të mbledhur tani në shenjën tuaj, po shihni shumë veprime dhe zhvillime në jetën tuaj.

Ka të ngjarë të lidhet me ndjenjën tuaj të vetvetes, ju jeni duke u shëruar dhe sa shumë shikoni botën ka ndryshuar.

Këtë javë, Afërdita planeti i dashurisë, por edhe i financave dhe i pasurive të paluajtshme takohet me Uranin në Demi, krijuesi i rëndësishëm i ndryshimeve që sjell mundësi fati në fundin tuaj.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Dita më me fat e javës: e martë, 1 nëntor

Të qenit në gjendje për të komunikuar në mënyrë efektive është ajo që ju lejon të jeni në gjendje të krijoni jetën që dëshironi vërtet. Saturni kohët e fundit u kthye i drejtëpërdrejtë në Ujori, i cili është energjia që sundon të gjitha temat e komunikimit për ju, tani që tremujori i parë i Hënës ndodh këtu, do të merrni disa lajme befasuese.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Dita më me fat e javës: e shtunë, 5 nëntor

Universi ju ka drejtuar që të shikoni te njerëzit në jetën tuaj për të parë vlerën që ata sjellin dhe jo vetëm karrierën tuaj. Ndërsa marrëdhënia juaj ka qenë një fushë për të cilën ju është kërkuar të reflektoni kohët e fundit, këtë javë ajo përqendrohet më shumë rreth rrethit tuaj të miqve dhe familjes.

Njerëzit në jetën tuaj janë ata që e bëjnë përvojën tuaj të këtij udhëtimi atë që është dhe ndërsa puna ndonjëherë duket si gjëja më e rëndësishme apo edhe paratë, mbani mend se janë njerëzit që nuk mund të zëvendësohen kurrë.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Dita më me fat e javës: e premte, 4 nëntor

Me kaq shumë energji të Akrepit që vjen, do të merrni një nxitje të madhe me fat në karrierën tuaj. Ju ka të ngjarë të keni parë diçka kulmore brenda kësaj zone të jetës suaj javën e kaluar nën Eklipsin diellor të Hënës së Re, tani pasi Venusi në Akrep dhe Urani në Dem kundërshtojnë njëri-tjetrin, është koha që të ndodhin disa ndryshime emocionuese.

Thjesht qëndroni të hapur dhe dijeni se me tremujorin e parë të Hënës që ndodh në shenjën tuaj, ju jeni duke u mbështetur plotësisht nga universi për të ndërmarrë këtë hap tjetër.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Dita më me fat e javës: e diel, 6 nëntor

Fati janë ato momente ose mundësi që ndodhin papritur dhe krijojnë rezultate më të mira se sa imagjinohen. Për ju, e gjithë kjo energji e Akrepit përqendrohet në pjesën e jetës suaj që drejton fatin.

Mund të ndikojë gjithashtu në arsim, udhëtim, botim dhe përvoja të tjera të reja jetësore. Të menduarit jashtë kutisë është specialiteti juaj, kështu që nuk duhet ta keni problem të shfrytëzoni të gjitha mundësitë që keni në rrugën tuaj, mund të varet thjesht nga të dini se cilën të zgjidhni.

Artikuj të ngjashëm