Kjo është dita juaj më me fat e javës

By

Këtu është dita më me fat e javës së shenjës suaj të zodiakut, 8 – 14 maj 2023, gjatë sezonit të Demit dhe hënës së tremujorit të fundit në Luan. Sa më shumë të praktikoni mirënjohjen, aq më e fortë do të jetë fuqia juaj e tërheqjes.

Dita më me fat e javës e çdo shenje të zodiakut për 8-14 maj 2023:

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Dita më me fat: e premte, 12 maj

Momentet më të mira në jetë nuk ndodhin thjesht. Ato janë krijuar. Nëse doni të filloni të mirëpritni më shumë fat, dashuri dhe sukses, duhet të lini hapësirë ​​për të. Kjo mund të jetë hapësirë ​​fizike aktuale duke eliminuar ato situata ose njerëz që e largojnë atë, apo edhe duke hequr qafe mendërisht çdo besim se nuk meritoni gjithçka që shpresoni. Gjithë gëzimi në botë është i juaji. Thjesht duhet të kesh hapësirë ​​për të.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Është e lehtë të biesh në një rrugë që mendon se dëshiron, vetëm për të zbuluar më vonë se i mungon ajo që të nevojitet vërtet. Këtë javë, përpiquni të arrini në fund të së vërtetës suaj që përfshin jetën tuaj profesionale dhe madje edhe qëllimin tuaj të jetës. Ju keni kërkuar më shumë kuptim, por duhet të pranoni se gjithçka për të cilën keni shpresuar do të zhduket.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Gjithmonë keni ndjerë se ka pasur njëfarë fati në zgjedhjen se kush ka akses tek ju. Ju e kuptoni vlerën e punës së bashku për një qëllim të përbashkët dhe suksesin që mund të vijë prej tij. Këtë javë, mbështetuni në rrjetin tuaj për të marrë një mundësi të re për të cilën mund të mos keni qenë në dijeni. Kjo është pjesë e një ristrukturimi më të madh brenda jetës suaj dhe do t’ju shpërblejë për vitet në vijim.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Dita më me fat: e shtunë, 13 maj

Të besosh veten tani mund të ndihet si gjëja më e vështirë, por është pikërisht ajo që duhet të bësh. Askush nuk i ka ëndrrat tuaja, kështu që është në rregull nëse të tjerët nuk e kuptojnë rrugën tuaj. Ata nuk janë menduar të jenë sepse ju jeni aty ku duhet të jeni tani. Megjithatë, sa më shumë t’i besoni kësaj rruge, aq më shumë do të jeni në gjendje të kapni ato momente hyjnore me fat që universi ju dërgon. Besimi dhe fati i mirë shkojnë dorë për dore.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Dita më me fat: e premte, 12 maj

Askush nuk dëshiron kurrë të mendojë se po pengon shfaqjen e fatit ose bollëkut të tij, por për ju, është e vështirë të mos kapeni se si mendonit se do të dukej jeta. Merrni një moment dhe vajtoni këtë. Është në rregull të dëshironi që gjithçka të kishte shkuar sipas planit ose që situatat dhe njerëzit të shfaqeshin pikërisht ashtu siç mendonit. Lëreni të shkojë në mënyrë që universi t’ju tregojë gjithë mahnitshmërinë e kësaj jave.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Nuk je ti. Ndonjëherë mund të duket sikur pavarësisht se çfarë bëni, nuk mund të ndiheni të lidhur me jetën apo universin. Zakonisht, për shkak të energjive të ndryshme në lojë, mund të ndihet sikur kozmosi është qetësuar në momente të caktuara. Është e rëndësishme të mësoni të përshtateni më qartë me zërin tuaj të brendshëm gjatë atyre momenteve. Kjo ndjenjë e lidhjes dhe intuitës do të kthehet këtë javë pikërisht në kohën që ju të vendosni nëse do të hyni në kapitullin e bollëkut që keni ëndërruar.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Është më e lehtë të bësh ndryshime thelbësore kur ndihesh i sigurt se do të jesh mirë pavarësisht se çfarë ndodh. Kohët e fundit, është konsideruar më sfiduese për të kapur ato mundësi me fat nga universi, sepse nuk mund të dallosh nëse dhuratat e tyre janë nga universi apo vetëm një provë. Një pjesë e kësaj varet nga mënyra se si e shihni jetën. Nëse jeni duke kërkuar për të gjitha arsyet pse nuk do të funksionojë, kjo është gjithçka që do të shihni. Në vend të kësaj, mbështetuni në gjithçka që është e mundur në mënyrë që të mos humbisni një moment fati të destinuar për ju.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Dita më me fat: e shtunë, 13 maj

Pasi të keni mësuar mësimet e plagëve tuaja, tjetra bëhet rreth marrjes së asaj për të cilën keni punuar. Kjo është aftësia juaj për të besuar se jeni të denjë për atë që kërkoni. Fuqia është se ju duhet të vendosni tonin për jetën tuaj dhe atë që do të pranoni kundrejt asaj që nuk do ta pranoni. Sa më shumë të jeni të sigurt brenda kësaj hapësire të vetvetes, aq më shumë do të shihni se sa shumë ka punuar universi për ju gjatë gjithë kohës.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Dita më me fat: e premte, 12 maj

Shtëpia më e bukur në botë do të dukej e mbeturinave nëse rreth saj do të hidheshin mbeturina. Në këtë rast, kjo shtëpi e bukur është mendja juaj, dhe mbeturinat janë të gjitha ato mendime që po bëni se pse diçka nuk funksionon ose pse nuk e meritoni. Ju mund ta pastroni këtë duke u bërë më përzgjedhës ndaj mendimeve tuaja për të marrë të gjithë bollëkun që meritoni.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Ju nuk mund të harroni se si të shijoni jetën. Edhe pse lumturia e madhe gjendet në punën drejt një qëllimi, duhet të ketë kohë të barabartë për të përqafuar atë që keni kushtuar kohën për të krijuar. Kur gjen vlerë në të qenit po aq sa në punë, ju gjithashtu vendosni një përparësi të re për jetën tuaj. Jo çdo shpërblim mahnitës duhet të ketë gjak, djersë dhe lot. Ju thjesht mund të tërhiqni edhe më shumë fat, dashuri dhe gëzim duke përqafuar atë që tashmë keni.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Vështirësitë më të mëdha me të cilat përballeni shpesh janë ato të brendshme mbi të cilat vendimi bazohet në rritjen gjatë përsëritjes së cikleve të mëparshme. Kur shihni se edhe bërja e kësaj pyetje do të thotë se jeni rritur, mund të gjeni vërtetimin për të vazhduar t’i besoni vetes.

Ndërsa përqafoni këtë perspektivë të re, mund të rrisni fuqinë tuaj tërheqëse duke mbrojtur veten dhe duke nisur biseda të rëndësishme. Nëse nuk flisni për atë që dini se është menduar për ju, universi nuk mund të punojë me ju për ta arritur atë.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Dita më me fat: e diel, 14 maj

Është e lehtë të ndihesh i humbur në botën tënde emocionale; është një vend i bukur për të qenë. Ose të paktën një në të cilën mund të jeni mjaft të rehatshëm, por të qenit në gjendje t’i shihni gjërat në mënyrë logjike dhe t’i lidhni ato pika ju lejon të filloni të bëni plane.

Kjo ju lejon të përfitoni nga të gjitha momentet hyjnore të fatit që ju ofron universi, sepse nuk ka të bëjë vetëm me ndjenjat, por me idetë tuaja dhe se si askush nuk mund të ëndërrojë si ju. Është koha për të filluar punën dhe për të filluar ato projekte të reja sepse është një kohë e përshtatshme për të realizuar magjinë.

Artikuj të ngjashëm