Nisni vikendin duke lexuar horoskopin tuaj!

By

Horoskopi i sotëm i tarotit për 6 maj 2023, përfshin një lexim të letrës për secilën shenjë të zodiakut nga Dashi te Peshqit. Nëse jeni duke kërkuar për një lexim të plotë, merrni parasysh se çfarë ka parashikuar për ju edhe shenja juaj e Diellit, Hënës dhe Lindjes.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Pluhuri do të qetësohet së shpejti dhe ju do të filloni të bëni kokën apo bishtin e një situate të çuditshme. Gjërat duken të turbullta tani, por mos e merr personalisht, Dashi. Jeta shpesh përmbyset për t’ju ndihmuar të shihni se çfarë duhet të ketë përparësi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ka një konflikt dhe çështjet e zemrës duket se sfidohen për shkak të papajtueshmërisë. Jeni të kapur mes tundimit dhe logjikës ose dashurisë dhe vendimit. Nuk është e lehtë të zgjedhësh drejtimin që duhet të marrësh dhe mund të ndihesh paksa i mbërthyer në një gropë sot.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Ndërsa dita shpaloset, emocionet tuaja do t’ju udhëheqin në lundrimin në terrenin përpara. Duke u mbështetur në intuitën tuaj të lindur femërore, do të gjeni një aleat të fuqishëm në kërkimin tuaj për të kuptuar veten dhe ata përreth jush. Lërini ndjenjat tuaja të flasin me ju, sepse ato përmbajnë njohuri dhe mençuri të vlefshme që mund t’ju çojnë drejt kuptimit dhe ndërgjegjësimit më të madh.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Mënyra se si ne e shohim botën rreth nesh është e gjitha një çështje perspektive. Nëse zgjoheni duke u ndier jashtë llojit, disponimi juaj mund të ngjyros gjithçka që shihni dhe përjetoni. Mos u dorëzoni pas energjive negative në momente të tilla; zgjidhni të bëni gjënë tjetër më të mirë.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ju jeni super të talentuar dhe ka shumë mundësi për ju. Përqafoni udhëzimin që rrjedh përmes jush dhe lëreni të ndriçojë rrugën tuaj, duke ju çuar drejt një kuptimi më të thellë të vetes dhe botës përreth jush.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Teksa niseni për ditën e ardhshme, duhet ta vendosni besimin tuaj në mençurinë intuitive që qëndron brenda jush. Ky busull i brendshëm është një mjet i fuqishëm që mund t’ju udhëheqë drejt qartësisë dhe depërtimit më të madh ndërsa lundroni në kthesat dhe kthesat e jetës. Dëgjoni me vëmendje pëshpëritjet e buta të intuitës suaj, sepse ato janë zëri i brendësisë suaj, që ju nxit drejt rrugës së drejtë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Zgjidhni ta shikoni botën përmes një lente optimizmi dhe shprese, ju mund të transformoni edhe ditët më të errëta në diçka të bukur dhe kuptimplote.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Rezistojini tundimit. Në vend të kësaj, bëni një përpjekje të vetëdijshme për ta përqendruar mendjen tuaj në gjëra më të larta. Merrni frymë thellë dhe zhvendosni qëllimisht vëmendjen tuaj drejt aspekteve pozitive të jetës suaj.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Fati ju gjen aty ku jeni. Për të bërë një jetë të mbushur me bollëk dhe lumturi, filloni duke u ndjerë mirënjohës për atë që keni tani. Merrni një moment për të reflektuar mbi bekimet e shumta në jetën tuaj dhe ndjehuni vërtet mirënjohës për gjithçka që keni.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Një fjalë e mirë, një gjest i zhytur në mendime ose një akt i vogël mirësie mund të ndikojë thellësisht tek të tjerët, duke u ngritur shpirtin dhe duke ua ndriçuar ditën. Të jetosh një jetë të mbushur me mirënjohje dhe pozitivitet mund të krijojë një efekt të valëzuar të mirësisë. Mos u shqetësoni për atë që të tjerët kanë në krahasim me atë që ju nuk keni. Jeta juaj është e bekuar.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ka shumë për të bërë sot. Keni shumë gjëra për të kontrolluar listën tuaj të detyrave përpara se të mbarojë dita e punës. Bëjeni prioritet kërkimin e mundësive që ju rrisin gëzimin dhe ju nxisin pozitivisht. Mos lejoni që dita të kalojë pa pak argëtim.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Përqendrohuni në të mirat në jetën tuaj. Gjërat mund të jenë konfuze dhe ju mund të jeni duke u përplasur në të dyja anët e gardhit për të mbajtur paqen midis anëtarëve të pakënaqur të familjes. Sot, jini të vërtetë me veten tuaj. Mos kini frikë të flisni për atë që dëshironi.

Artikuj të ngjashëm