Kim Kardashian zbulon se fëmijët e saj ushqehen me dietë me ‘bazë bimore’

By

Kim Kardashian u përgjigj pyetjeve nga fansat të cilët ishin kuriozë për zakonet e saj të ngrënies.

“Unë ha kryesisht me bazë bimore. Nuk ka më mish, “u përgjigj Kardashian Ëest kur një përdorues i Twitter-it e pyeti nëse ajo do të konsideronte të bëhej vegane.

Ndërsa për fëmijët e saj (Psalmi, 8 muaj, Chicago, 2 vjecar, Saint 4 vjecar dhe North 6 vjet e gjysmë), nëna e katër fëmijëve u përgjigj në mënyrë pozitive kur një fans tjetër pyeti nëse ata ndjekin një dietë me bazë bimore, por gjithashtu vuri në dukje, “North është një peskatariane.”

Peskatarianizmi është dietë që përmban peshk dhe ushqime deti, por jo lloje tjera të mishit.

Një temë e tillë u diskutua edhe në NIN me Alaudin Hamitin, ku sqarua se cka në të vërtetë është dieta me bazë bimore.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm