Kim Kardashian përvëluese derisa promovon sheqerkën dietale! (FOTO)

By

Siç duket ky qenka sekreti i figurës së saj përvëluese!  SHEQERKAT DIETALE…

Bukuroshja e famshme me shumë influencë, Kim Kardashian, është cilësuar si përvëluese derisa po promovonte përmes fotografive lëpirësen dietale.

Ylli i reality show, ka publikuar një fotografi të vetes së saj duke e ngrënë këtë produkt, që supozohet të funksionojë në reduktimin e apetitit.

Mirëpo, më pas është kritikuar nga audienca për një veprim të tillë. Një gazetare e quajtur Jameela Jamil, e cila udhëheqë një kampanjë për pozitivitetin e trupit, ka thënë se kjo që ka bërë Kim, është influencë e tmerrshme dhe toksike për vajzat e reja, sepse ndihmon në krijimin e një përceptimi të gabueshëm rreth trupit, shkruan BBC, transmeton Prive. /Prive.al

Instagram post by kimkardashian: #ad You guys… @flattummyco just dropped a new product. They’re Appetite Suppressant Lollipops and they’re literally unreal. They’re giving the first 500 people on their website 15% OFF so if you want to get your hands on some… you need to do it quick! #suckit

Jameela Jamil's tweet says: "No. [Expletive]. No. You terrible and toxic influence on young girls. I admire their mother’s branding capabilities, she is an exploitative but innovative genius, however this family makes me feel actual despair over what women are reduced to. "

 

Artikuj të ngjashëm