Këto janë detajet e veçanta të vellos përrallore të Britney Spears

By
Britney Spears veshi një fustan elegant Versace për t’u martuar me trajnerin dhe modelin personal Sam Asghari në një ceremoni private martese jashtë Los Angeles të enjten.
Princesha e popit kompletoi veshjen e saj me një vello dramatike me tehe saten dhe choker të bardhë teksa u martua në shtëpinë e saj në Thousand Oaks, Kaliforni.
Pas muajsh spekulimesh se kush do të dizajnonte fustanin e Spears, këngëtarja raportohet se la të nënkuptohej në një postim të fshirë në Instagram vitin e kaluar se “Versace po e bën fustanin tim ndërsa flasim”.

Shefja kreative e markës, Donatella Versace, konfirmoi përfshirjen e saj të premten, duke zbuluar në rrjetet sociale se labeli i saj kishte dizajnuar gjithashtu smokingun e Asghari.
Duke postuar një foto të porsamartuarve në Instagram, stilisti italiane shkroi se Spears mbante “një vend shumë të veçantë në zemrën time”.
“Dizajnimi i veshjeve të dasmës së Britney dhe Sam më erdhi natyrshëm”, ka shkruar ajo në mbishkrimin shoqërues. “Një sasi e madhe dashurie u derdh në çdo detaj. Së bashku me Atelierin tonë, ne krijuam një fustan dhe smoking që nxjerr elegancë dhe magjepsje. Ata duken të përsosur së bashku!”
Versace iu bashkua listës së të ftuarve të profilit të lartë që përfshinte Lady Gaga, Madonna dhe Selena Gomez.
Me siluetën e tij klasike dhe bishtin tre metra të gjatë (10 këmbë), dizajni paraqiste një dekolte dhe mëngë të mbuluara me kapak, jashtë shpatullave. Trupi i montuar i fustanit ishte i palosur në pjesën e përparme, ndërsa fundi u nda në një të çarë të thellë të këmbës në formë V.
Një përfaqësues i Versace tha për CNN se Spears kishte veshur edhe doreza tyli të zbukuruara me perla dhe një palë pompa të bardha sateni. Fustanit iu deshën rrobaqepësit e shtëpisë së modës mbi 700 orë për ta prodhuar.
Shtiza të pajisura me diamante me vlerë 62 karat në formën e një gjerdani tenisi, byzylyk tenisi dhe një palë vathë me lot, sipas Vogue. Grimi i saj i nusërisë ishte vepër e grimereve britanike Charlotte dhe Sofia Tilbury, ku e para i tha revistës së modës se ishte “e emocionuar dhe e nderuar” që punonte me Spears në pamjen e saj të dasmës.
Asghari, e cila u takua me Spears në xhirimet e videoklipit të saj “Slumber Party” në vitin 2016, ndërkohë kishte veshur një smoking të zi leshi në ceremoni. Xhaketa e tij e butë Versace përmbante detaje prej sateni mëndafshi dhe shoqërohej me një këmishë të bardhë, mokasë të zeza dhe papion të zi mëndafshi.
Dasma vjen gati shtatë muaj pasi Spears fitoi një betejë gjyqësore kundër konservatorit të saj të gjatë, një marrëveshje ligjore detyruese që ajo tha se e ndalonte atë të martohej ose të kishte fëmijë. Në prill, ajo dhe Asghari njoftuan se ishin në pritje të një fëmije, megjithëse më vonë postuan deklaratë të përbashkët duke zbuluar se kishin humbur fëmijën.

Artikuj të ngjashëm