Nuk do besoni se tek cili grup gjen inspirimin Onati i Babastars

By

Ka pak ditë që ka publikuar projektin ‘A je’, të parin solo e që po pritet mjaft mirë nga publiku.

Për të diskutuar mbi këtë këngë dhe jo vetëm, reperi Onat ishte i ftuar në pjesën e dytë të emisionit NIN me Alaudin Hamitin.

Reperi nga rradhët e Babastars shpalosi më shumë detaje të risive në karrierë teksa befasoi kur foli për preferencat e tij muzikore.

Ai tha se inspirim ka pasur gjithmonë një grup të vetëm, bandën angleze të muzikës rock, Pink Flloyd.

Tutje, Onati shtoi që inspirohet më shumë nga instrumental të ndryshëm sesa artistë të caktuar.

Intervistën e plotë ndiqeni përmes videos së mëposhtme.

Artikuj të ngjashëm