Këto janë detajet e martesës së Jennifer Lopez në Las Vegas

By

Jennifer Lopez ka konfirmuar martesën e saj me Ben Affleck në edicionin e 17 korrikut të “On The JLo”.

“Ne e bëmë atë. Dashuria është e bukur. Dashuria është e sjellshme. Dhe rezulton se dashuria është e durueshme. Njëzet vjet durim”, filloi aktorja e “Marry Me” teksa vërshonte mbi dasmën e saj.

Duke e quajtur ceremoninë e Vegasit “Pikërisht atë që donim”, ylli detajoi udhëtimin e tyre në rresht.

“Mbrëmë ne fluturuam për në Vegas, qëndruam në radhë për një licencë me katër çifte të tjera, të gjithë duke bërë të njëjtin udhëtim në kryeqytetin e dasmave të botës. Pas nesh dy burra kapeshin për dore dhe mbanin njëri-tjetrin. Përballë nesh, një çift i ri që bëri tre orë me makinë nga Victorville në ditëlindjen e dytë të vajzës së tyre – të gjithë ne duam të njëjtën gjë – që bota të na njohë si partnerë dhe t’i shpallim botës dashurinë tonë përmes lashtësisë dhe simbol pothuajse universal i martesës”.

“Mezi arritëm në kishën e vogël të dasmës së bardhë deri në mesnatë,” zbuloi ajo. “Ata qëndruan me mirësjellje të hapura disa minuta vonë, le të bëjmë foto në një kabrio Cadillac rozë, me sa duket dikur e përdorur nga vetë mbreti (por nëse do të donim ta tregonte vetë Elvisi, kjo kushtonte më shumë dhe ai ishte në shtrat).

Lopez shtoi se ajo kishte veshur “një fustan nga një film i vjetër” ndërsa ata shkëmbyen betimet në “kapelën e vogël” dhe “i dhanë njëri-tjetrit unazat që do të mbajmë për pjesën tjetër të jetës”.

Çifti u takua në vitin 2001 në xhirimet e filmit të tyre “Gigli” ndërsa Lopez ishte ende e martuar me burrin e saj të dytë Cris Judd. Pas ndarjes së tyre në qershor 2002, lindi “Bennifer”, me Affleck-un që i propozoi fillimisht në vitin 2002. Për fat të keq, ata nuk arritën kurrë në koridor.

“Por në fund ishte dasma më e mirë e mundshme që mund të kishim imagjinuar. Një që e kemi ëndërruar shumë kohë më parë dhe një e bërë realitet (në sytë e shtetit, Las Vegas, një kabrio rozë dhe njëri-tjetri) në fund të fundit shumë, shumë.”

Këngëtarja e “Let’s Get Loud” shtoi gjithashtu foto nga ceremonia, duke përfshirë fotografitë e Affleck me një xhaketë të bardhë tux dhe pantallona të zeza. Ekziston edhe një video e dhëndrit duke u përgatitur në një banjë të vogël me mure rozë dhe pasqyra të gërvishtura.

Një foto e vajzës së Lopez, Emme, ishte përfshirë gjithashtu, teksa adoleshenti u ul në sediljen e pasme të kabinetit të tyre martesor.

“Ata kishin të drejtë kur thanë, ‘gjithçka që ju nevojitet është dashuria’”, vazhdoi Lopez. Jemi shumë mirënjohës që e kemi me bollëk, një familje të re të mrekullueshme me pesë fëmijë të mrekullueshëm dhe një jetë që nuk kemi pasur kurrë më shumë arsye për ta pritur. Qëndroni mjaft gjatë dhe mbase do të gjeni momentin më të mirë të jetës tuaj në një udhëtim në Las Vegas në orën dymbëdhjetë e gjysmë të mëngjesit në tunelin e dashurisë, me fëmijët tuaj dhe me atë me të cilin do të kaloni përgjithmonë. Dashuria është një gjë e mrekullueshme, ndoshta gjëja më e mirë – dhe ia vlen të presësh.”

Më pas ajo nënshkroi me emrin e saj të martuar, duke shkruar: “Me dashuri, zonja Jennifer Lynn Affleck”.

Artikuj të ngjashëm