Këtë s’e ka bërë kurrë: Stresi paralajmëron këngën e re dhe s’flet për para e armë

By

Reperi i famshëm shqiptar Arkimet Lushaj, zakonisht u ka kënduar parave e armëve e drogërave, por në repertorin e tij do shtojë një këngë të re.

Arkimedi i njohur me nofkën Stresi, do të publikojë një këngë e cila i kushtohet atdheut.

Teksti i ri i reperit është me motive patriotike dhe i dedikohet vatanit. Kjo është hera e parë që Stresi bën një këngë të tillë, pasi zakonisht në vargjet e tij ai flet për fuqi, por ka raste kur ka kënduar edhe për dashurinë.

“Me Krah Shqipe Nga Tropoja Ty Kosove Ket Kong Ta Knova”, janë disa nga fjalët në këngën e re të Stresit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm