Këtë po e prisnin gjithë shqiptarët: Një duet në mes Rita Orës dhe Bebe Rexhës?

By

Me plot gojë mund të themi se ato janë dy shqiptaret më të famshme në botë.

Rita Ora e nisi karrierën në Londër të Britanisë së Madhe, ndërsa Bleta Rexha apo e njohur si Bebe, në Shtetet e Bashkuara.

Image result for RITA ORA AND BEBE REXHA

Dyshen deri më tani nuk kemi pasur mundësinë ta shohim bashkë në ndonjë projekt, edhepse një gjë e tillë pritet nga milionë shqiptarë që jetojnë në botë e që e ndjekin punën e tyre.

Por një gjë e tillë s’është edhe larg të ndodh.

Edhepse ende mbetet vetëm një status në rrjete sociale, është një gazetar amerikan ai që e ka konfirmuar se Bebe Rexha e Rita Ora, do sjellin një duet bashkë hiç më larg se pas 2 muajsh.

“Girls”, nga Rita Ora, Bebe Rexha dhe Charli XCX, është konfirmuar për në Janar të vitit 2018. Kush është gati?” – ka shkruar ai në profilin e tij në Twitter.

Dhe këtë e ka konfirmuar edhe Rita Ora në një intervistë dhënë në një Radio, ku thotë se e pëlqen shumë Charlie XCX dhe se bashkë me të e me Rexhën, janë duke punuar në krijimin e një kënge, të cilën ajo e quajti: Himni i vajzave. /Prive.al

 

 

“Girls” by @RitaOra ft. @BebeRexha and @charli_xcx is coming January 2018. Confirmed on @BigTop40. Who’s ready?? pic.twitter.com/mTGVogXTN3

— Nicholas Liddle (@NLiddle16) November 5, 2017

Artikuj të ngjashëm