Kështu e pritën rusët Dua Lipën në Moskë (VIDEO)

By

Një koncert ishte paraparë të bënte bashkë katër artiste me origjinë shqiptare në Moskë të Rusisë.

Konfiguracioni ndryshoi në minutat e fundit kur nga Era Istrefi, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Arilena Ara e para anuloi pjesëmarrjën.

Arsyet e sigurisë u përmendën si shkak për faktin se Era do këndonte shqip dhe një gjë e tillë nuk kapërdihej lehtë nga rusët.

Por, dashuri ka pasur për Dua Lipën, vajzën me origjinë nga Prishtina e cila është lindur dhe një pjesë të madhe të fëmijërisë dhe adoleshëncës e ka kaluar në Britani të Madhe.

Në një video të ndarë me ndjekësit në Instagram, Dua shfaqet krah turmave që tentojnë ta përqafojnë dhe të shkrepin një foto për kujtim.

Më poshtë video. /Prive.al/

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Artikuj të ngjashëm