Këngëtarja angleze rikthehet së shpejti si solo artiste

By

Këngëtarja angleze Jesy Nelson u largua nga grupi ‘Little Mix’ dhjetorin e kaluar, për hir të shëndetit të saj mendor, dhe tani është duke u përgatitur për të publikuar këngën e saj debutuese muajin e ardhshëm.

Një burim i tha “The Sun”, se këngët e saj janë të ngjajshme me tingujt e muzikës së Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall dhe Perrie Edwards.

Ata thanë: “Të shohësh të kthehet me një këngë dhe një imazh që mund të ishte marrë direkt nga ‘Little Mix’ do të jetë shumë përçarës”.

Burimi shtoi se ish-shokët e grupit të Jesy mund të pyesin pse ajo u largua nga grupi kur ajo u kthye vetëm tetë muaj më vonë me një pamje dhe tingull të ngjashëm.

Jesy theu heshtjen e saj në Instagram të enjten në mbrëmje për t’i dhënë fansave një paraqitje të shkurtër të asaj që është duke u përgatitur për të nisur karrierën e saj solo.

Këngëtarja u tha ndjekësve të saj që të përgatiteshin për kapitullin e saj të ri, dhe tha se ajo ka bërë muzikën që ka dashur gjithmonë të bëj.

Jesy Nelson thuhet se është në rrezik të ndezë tension mes saj dhe ish -shokëve të saj të grupit Little Mix me materialin e saj solo, i cili thuhet se tingëllon shumë i ngjashëm me muzikën e grupit.

“Për mua, kjo është muzika që kam dashur gjithmonë të bëj,” tha ajo.

“Unë nuk mendoj se dikush do ta presë, ky është një kapitull i ri për mua”.

“Nëse vërtet besoni se diçka mjafton për të ndodhur, ju mund ta bëni atë të ndodhë, ju duhet ta shfaqni atë”. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by @jesynelson

Artikuj të ngjashëm