Këngëtari i njohur shqiptar marton vajzën (FOTO)

By

Këngëtari i njohur shqiptar po marton vajzën.

Stefi Prifti ka njoftuar përmes rrjetit social Facebook, se vajza e tij Maria do të martohet nesër me të dashurin e saj Gezim Meta.

Përmes postimit të gjatë, Stefi iu kërkoi falje atyre që nuk pati mundësi t’i ftojë në dasmë për shkak numrit të kufizuar veçse tha se janë të mirëseardhur tek shtëpia për t’i bashkuar gëzimit familjar.

Më poshtë statusi i tij i plotë.

“Dhe vjen kjo dite…!
Per mua dhe familjen tone, data 9 Shtator eshte nje dite e shenuar dhe shume emocionale. Vajza ime Maria Prifti dhe dhendri yne Gezim Meta, kane vendosur te celebrohen dhe te martohen 😍😍

Nuk ka gje me te bukur per mua si baba!
Per te qene i sinqerte me veten, me duhet te them, se nuk eshte aq e lehte…😉😀
Por, Jeta keshtu eshte..!
Babai dhe Nena te lindin dhe te ritin, shpesh me sakrifica dhe mundime, ndonjehere me pekuli dhe mundime..!
Por, vjen Princi i Kalter dhe te thote..: – tani vajzen e dua une…! Eh… kjo eshte jeta…!
Ketu eshte bukuria dhe trashegimnia 🙏
Te me trashegohesh cupa e babjt!
Jete te lumtur te uron babi 🙏 Sa i perket fteses per shoke e miq, qe duan te me urojne, sot eshte lajmerimi i pare qe une po bej edhe pse shume gazeta e portale kane shkruar paraprakisht…!
I falenderoj te gjithe njerezit per urimet!
Falenderoj edhe te gjithe miqte dhe kompanite e biznesit te dasmave per dhuratat dhe vleresimin qe me kane bere.
Vetem fale tyre une dhe familjet tona do te kemi mindesine te realizojme nje dasem dinjitoze. Zoti para 🙏
Specifikisht, ne nje koment tjeter do i permend nje per nje te gjithe ata qe me jane gjendur prane dhe me kane vleresuar (ne disa raste dhe jashte parashikimeve te mia…)!
Mundesia ime per mbremjen e dasmes ne Hotel Plazza ishte e kufizuar, per faktin edhe pse dasma eshte e perbashket me krushqit e nderuar. Keshtu qe nuk dua te me merziten shume miq e shoke qe nuk munda tju bej ftese. Por, te gjithe ata qe duan te vine per nje vizite dhe per urim, une dhe familja ime do ju presin, diten e Shtune, dt 7 Shtator, thuajse gjithe diten dhe diten e Diel, dt 8 Shtator deri ne oren 14:00 kur Maria del nuse ❤️
Poshte shtepise se vjehrres time, eshte nje lokal qe quhet FM Restorant 😊
Natyrisht do te kemii edhe muzike”, ka shkruar ai./Prive.al

Image may contain: 2 people, people smiling, beard and outdoor

No photo description available.

Image result for stefi prifti

Artikuj të ngjashëm