Ju kujtohet Mirsa Kërqeli? Ku mbeti këngëtarja e viteve 2000?

By

Në fillim të këtij mileniumi, ajo debutoi me disa këngë, duke u bërë shumë e pëlqyer në skenën muzikore shqiptare.

Mirëpo, jetën në muzikë nuk e pati shumë të gjatë.

Për një arsye ose tjetër, ka vendosur që të largohet nga kjo karrierë, duke krijuar familje dhe duke jetuar jashtë Kosovës.

View this post on Instagram

💙💙💖

A post shared by Mirsa Kerqeli (@mirsakerqelii) on

Këngëtarja nga Gjilani, Mirsa Kërqeli të cilën pothuajse të gjithë e mbajmë mend për këngët e saja argëtuese vjet më parë, tani është e martuar dhe ka dy fëmijë.

Një djalë dhe një vajzë, të cilën e solli në jetë muaj më parë. Ajo jeton jashtë shtetit, ndërsa është fokusuar në familjen e saj.

Megjithatë, në koncerte ajo është aktive dhe meqë jeton në Kanada, bazuar në Instagramin e saj, ajo këndon për bashkatdhetarët tanë.

Artikuj të ngjashëm