Ju kujtohet kënga e parë e Robert Berishës?

By

Së fundmi, Robert Berisha ishte i ftuar në Prive për të rrëfyer “5 datat” e tij më të rëndësishme.

Tregon se si ja doli të udhëtonte për në Amerikë pas luftës, një incident kur përfundoi i burgosur në Gjermani, dhe një nga gëzimet e tij më të mëdha siç e quan ai, fitimi i nënshtetësinë amerikane.

Nga një muzicient, Roberti provoi veten edhe në muzikë, dhe deri më tani ani numëron një sërë këngësh – por a ju kujtohet kënga  e tij e parë?

Këngëtari na rikthen në vitin 2016, për të na treguar se si u realizua “Made in Albania”.

Ndiqni të plotë intervistën në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm