Jon Tarifa me këngë më të mirë se përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision (VIDEO)

By

Jon Tarifa, vëllai i këngëtares dhe prezantueses së emisionit humoristik Portokalli, Eneda Tarifa, pas sukseseve të shumëta në Holandë, ka sjellur videoklipin e ri për të cilin na ka njoftuar vet kjo e fundit.

Kujtojmë bashkëpunimin që pati pasur me Vesa Lumën pastaj një tjetër bashkëpunim me të motrën por asnjëherë nuk pati një sukses siÇ ka në vendin në të cilin jeton dhe studion, Holandën.

Por si duket, kënga e fundit e tij po pëlqehët mjaft shumë, madje nga disa fansa të zhgënjyer nga kënga përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovision, po merr komente të tipit “Kjo këngë është shumë më e mirë sesa e Enedës”

Ndryshe, Eneda Tarifa  me këngën “Fairytale” do përfaqësojë shtetin shqiptar në Eurovision, nikoqir i së cilit është Suedia. Kënga është realizuar në versionin final i cili u kritikua mjaftë ashpër, pasiqë në gjuhën shqipe ishte dukshëm më e mirë./PRIVE.AL/

 

Artikuj të ngjashëm