Johnny Depp merr kredi prej 10 milionë dollarësh

By

Johnny Depp ka marrë në heshtje një hipotekë prej 10 milionë dollarësh në kështjellën e tij të mbipopulluar në Los Angeles, ndërsa ai përpiqet të ringjallë karrierën e tij të aktrimit.

Ai u detyrua të merrte kredinë tetëshifrore për shtëpi me City National Bank – e mbiquajtur “banka drejt yjeve” për marrëveshjet e saj të huamarrjes me A-listers – në mars 2022 pasi hodhi në erë pasurinë e tij prej 650 milionë dollarësh në një proces gjyqësor të shtrenjtë me Amber Heard dhe shpenzime të pamatura, ka mësuar DailyMail.com, percjell Prive.

Trees are taking over the property that Depp bought for $2.15 million nearly 30 years ago

Por ylli i Fantastic Beasts ka braktisur kryesisht grumbullin me tetë dhoma gjumi në West Hollywood, dhe në vend të kësaj po kalon pjesën më të madhe të kohës së tij joproduktive në shtëpinë e tij në ishull në Bahamas.

Depp është aktualisht në Evropë, në turne me Hollywood Vampires, grupi që ai formoi me Alice Cooper dhe Joe Perry. Ata luajtën në Londër të hënën dhe po kalojnë në Republikën Çeke. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm