Jo vetëm teksti, videoklipi i ri nga Shakira tregon ‘thumba’ për Pique!

By

Bashkëpunimi mes Shakirës dhe Rauw Alejandro, në këngën ‘Te felicito’ kishte kaluar pa u vënë re, deri sa ajo njoftoi se po ndahej nga mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Piqué.

Kuptime të fshehura

Deri atëherë njerëzit filluan të thoshin se kënga i dedikohej tashmë ish-bashkëshortit të saj. Njerëzit dhe fansat filluan të analizojnë tekstet në kërkim të sugjerimeve dhe kuptimeve të dyfishta që do të na jepnin të dhëna për arsyen e ndarjes.

Përveç tekstit, i cili është plot me sugjerime, videoja ka edhe disa referenca për Piqué!

Përshëndetja e kapitenit

Në një skenë të videoklipit, Shakira mban dorën në ballë, duke bërë një gjest që i është dukur shumë i njohur. Nëse shkoni te publikimet e këngëtares në Instagram, do të shihni edhe Piqué që bën të njëjtin gjest.

Ju jeni një gënjeshtar i madh dhe askush nuk mund ta mohojë atë

Në fillim të videoklipit, Shakira i referohet gënjeshtrave të futbollistit. Në skenë shohim se Rauw merr një përshëndetje me fytyrën e një kllouni dhe kur e hap, fillon të luajë një melodi që thotë: “Sepse je një gënjeshtar i madh dhe askush nuk mund ta mohojë. Të përgëzoj.

Pak javë më parë, sapo u zbardh lajmi për ndarjen e tyre, Shakira bëri disa deklarata mjaft zbuluese për lidhjen e tyre. Në një intervistë, këngëtarja konfirmoi atë që të gjithë e supozonim tashmë: se kënga i kushtohet Pique.

Kjo na ndodh të gjithëve

Prezantuesja e uroi atë për këngën që tregon se si një grua bie nga dashuria me një mashkull perfekt fals, për të cilën ajo u përgjigj: “Të gjithëve na ndodh herë pas here, femrave… Mendon se je në një lidhje të sinqertë, por nuk është aq reale sa e kishit menduar”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm