Jo vetëm si këngëtare, ja ku do ta shihni tani e tutje emrin e Taylor Swift

By

Taylor Swift – këngëtarja dhe kantautorja do të bëjë debutimin e saj si regjisore me Searchlight Pictures, njoftoi studioja. Swift gjithashtu shkroi skenarin origjinal për filmin, i cili do të prodhohet nga Searchlight.

“Taylor është një artiste dhe tregimtare dikur në një brez. Është një gëzim dhe privilegj i vërtetë të bashkëpunosh me të ndërsa ajo nis këtë udhëtim emocionues dhe të ri krijues”, thanë presidentët e Searchlight, David Greenbaum dhe Matthew Greenfield në një deklaratë për shtyp.

Swift u nderua së fundmi me dy çmime për regjinë më të mirë në VMA Awards 2022, për punën e saj në “All Too Well: The Short Film” dhe “The Man”.

“All Too Well: The Short Film”, të cilin Swift e shkroi dhe e drejtoi, është frymëzuar nga versioni 10-minutësh i këngës së saj “All Too Well”. Së fundmi u shfaq në Festivalin e Filmit Tribeca 2022 dhe Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto.

Filmi është gjithashtu i përshtatshëm për kategorinë e filmit të shkurtër në Çmimet e ardhshme të Akademisë.

Swift është në duar të mira. Searchlight ka bërë fitues të Oskarit si “The Shape of Water” të Guillermo del Toro dhe “Nomadland” të Chloe Zhao.

Artikuj të ngjashëm