“Jo një viktimë, por një e mbijetuar”, së shpejti Pamela Anderson shpalos jetën në dokumentarin e saj

By

Pamela Anderson po tregon historinë e saj, sipas mënyrës së saj, me një dokumentar të ri të vendosur në Netflix.

Anderson e njoftoi lajmin në rrjetet sociale, ku shkruhet: “Jeta ime/ Një mijë papërsosmëri/ Një milionë keqkuptime/ Të liga, të egra dhe të humbura/ Asgjë për të jetuar / Unë vetëm mund të të befasoj / Jo një viktimë, por një e mbijetuar /Dhe e gjallë për të treguar historinë e vërtetë”.

Djali i Anderson, Brandon Thomas Lee, i cili shërben si producent në projekt, ripostoi shënimin në historinë e tij në Instagram duke theksuar frazën, “Historia e vërtetë”, siç bëri djali i saj i vogël Dylan Jagger Lee.

I quajtur “dokumentari definitiv për ikonën e kulturës pop”, filmi ka qenë në përgatitje për disa vite përpara se të dilte në transmetues. Me regji të Ryan White (“The Keepers”, “Ask Dr. Ruth”), dokumentari ende i pa titulluar do të ketë akses ekskluziv për Anderson, si dhe pamje arkivore dhe revistat e saj personale.

Logjika e filmit e përshkruan projektin si “një portret intim i ngulitur në jetën e Pamela Anderson-it, ndërsa ajo shikon pas në rrugën e saj profesionale dhe personale dhe përgatitet për hapat e ardhshëm në rrugëtimin e saj”.

Lajmet për dokumentarin vijnë mes interesimit të ri për historinë e jetës së Anderson, falë serialit Hulu “Pam & Tommy”, i cili luan Lily James në rolin e Anderson dhe Sebastian Stan si Tommy Lee dhe fiksionalizon historinë e yllit të “Baywatch” dhe romancës së vorbullës së rokerit. Miniseriali me tetë episode përfundon më 9 mars.

Artikuj të ngjashëm