Jennifer Aniston me punë të re, por jo si aktore!

By

Jennifer Aniston njoftoi të enjten se do të hapë markë të famshme të bukurisë të quajtur “LolaVie”, e cila do të lansohet me 8 shtator të këtij viti.

Ndërsa ylli i “Friends” ende nuk ka ndarë detaje të mëtejshme në lidhje me produktet e saj të ardhshme, faqja e internetit LolaVie, publikoi disa fotografi me tubat e provës të mbushur me bambu, limona dhe ujë, duke lënë të kuptohet se marka do t’i dedikohet kujdesit natyral të lëkurës.

Ky do të jetë biznesi i parë i plotë i Aniston, por ajo gjithashtu ka qenë prej kohësh fytyra e “Aveeno”.

“Aveeno” është një markë amerikane e produkteve të kujdesit të lëkurës dhe flokëve, në pronësi të mallrave të konsumit amerikan dhe kompanisë farmaceutike Johnson & Johnson.

Në vitin 2010, ajo lansoi një parfum quajtur “LolaVie” dhe shpjegoi se do të thoshte “të qeshësh me jetën”, por më vonë papritmas ndryshoi emrin e aromës në “Jennifer Aniston” për shkak të konflikteve me një markë të ngjashme.

“Kjo është një histori e gjatë dhe sinqerisht është shumë personale për t’u treguar, por ka një rëndësi të veçantë,” tha ajo në kohën e zgjedhjes së emrit të saj origjinal.

Aniston pati një konkurrencë të ashpër në hapësirën e famshme të kujdesit për lëkurën; Hailey Baldwin dhe Ariana Grande të dyja do të hapin kompani kozmetike këtë vit, ndërsa Kim Kardashian po zgjeron linjën e saj të kozmetikës.

Paltrow, Rihanna, Jennifer Lopez dhe Kylie Jenner janë ndër yjet e tjerë që merren me produkte të tilla. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm