Java që vjen është e mrekullueshme për 3 shenjat e horoskopit

By

Tre shenjat e zodiakut kanë horoskopët më të mirë për javën 8 – 14 maj 2023. E gjitha kjo falë përqendrimit të planetëve dhe asteroidëve në hemisferën lindore të rrotës së zodiakut. Para se të arrijmë tek ato, këtu është mesazhi i javës për të gjithë.

Tri shenjat e zodiakut me horoskopët më të mirë javor për 8-14 maj 2023 janë:

1. Demi

(20 prill – 20 maj)

Ky është pa mend. Duke marrë parasysh mega energjinë e përqendruar në Demi për momentin, ju duhet të ishit numër një në këtë listë. Kjo javë do të jetë shumë e mirë për të arritur qëllimet tuaja. Do të ndiheni mendjemprehtë dhe të fortë sikur të keni erën poshtë velat tuaja. Sigurisht, retrogradi i Mërkurit po ndodh tani. Kjo do të ngadalësojë gjërat, por nuk do të ndalojë përparimin tuaj sepse edhe Mërkuri ka një lidhje të dobishme seksi me Marsin dhe Saturnin.

Së dyti, Jupiteri, Mërkuri dhe Nyja e Veriut janë të lidhur me njëri-tjetrin këtë javë, kështu që pasuria do t’ju favorizojë shumë mirë tani. Edhe një herë, mos jini të pakujdesshëm dhe merrni gjërat si të mirëqena. Është ende stina retrograde e Mërkurit, kështu që veprimet e kujdesshme dhe një qasje e qëndrueshme do t’ju ndihmojnë më mirë në planin afatgjatë. Mantra për ju këtë javë është të qëndroni të qetë dhe të mbledhur dhe të përqendroheni në gjërat që kanë vërtet rëndësi. Çdo gjë tjetër është thjesht një shpërqendrim ose një provë për të matur vendosmërinë tuaj. Ju mund të ngriheni deri në të. Kini besim në veten tuaj!

2. Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Kjo javë do të jetë e lehtë për ju. Kjo ndodh sepse Venusi dhe Jupiteri po formojnë një aspekt të bukur seksi me njëri-tjetrin. Meqenëse të dy këta planetë janë tregues për fat dhe fat, mos u habitni nëse mundësitë rrjedhin lehtësisht në rrugën tuaj. Ju gjithashtu mund të përjetoni një shkëlqim dhe të tërheqni më shumë interes romantik se zakonisht.

Gjithashtu, me tririmin e energjisë së Saturnit me Venusin, bisedat do të rrjedhin lehtësisht në një takim romantik për ju. Vetëm sigurohuni që të qëndroni të niveluar për të siguruar që energjia të vazhdojë t’ju favorizojë. Me Neptunin në katror të Venusit, ekziston mundësia që ju të jeni shumë të paduruar dhe të përpiqeni ta detyroni lidhjen të evoluojë shumë shpejt. Është interesant fakti se Neptuni i Marsit dhe Marsi sekstil i Diellit do ta bëjnë këtë javë shumë produktive për ju për sa i përket të qenit krijues.

Ju gjithashtu mund të ndiheni të frymëzuar në mes të javës. Mbani një ritëm të qëndrueshëm dhe energjia do të rrjedhë lehtësisht. Përndryshe, Merkuri Retrogadë do t’ju ngatërrojë gjërat. Mantra për ju këtë javë është të jeni të gëzuar kur mundeni dhe të anoni drejt gjërave dhe përvojave pozitive. Mos harroni të ulni këmbën dhe të vendosni kufij nëse dikush përpiqet të jetë tepër miqësor me ju.

3. Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Kjo javë do të jetë kryesisht e relaksuar dhe e lehtë për ju. Kjo është arsyeja pse ju jeni në listën e horoskopëve më të mirë, Luan. Ndonjëherë gjëja më e mirë që mund të ndodhë nuk është asgjë që shkatërron tokën. Me Pallas që formon një aspekt të bukur treshe me Neptunin, do të jeni tepër të mprehtë në punën tuaj të përditshme. Mund të bëni edhe disa ndryshime të frymëzuara që duken të vogla në sipërfaqe, por që bëjnë një ndryshim thelbësor në cilësinë e punës suaj në planin afatgjatë.

Vetëm kini kujdes që të mos i ndani proceset tuaja me askënd në këtë moment. Me Merkurin Retrogadë që formon një aspekt katror me Pallas, idetë tuaja do të tërheqin zili dhe tallje edhe nëse idetë janë të shkëlqyera. Ju madje mund të krijoni armiq të fshehtë që papritmas ju shohin si një kërcënim.

Mantra për ju këtë javë është të jeni të ngadaltë dhe të qëndrueshëm dhe të mbani letrat afër gjoksit tuaj. Energjia është e mirë për ju këtë javë, por Lilith në Luan shton një energji nëntokësore “kalë të errët”. Më mirë ta mbani gjeniun tuaj të fshehur në këtë kohë, në mënyrë që askush të mos ju prishë planet ose përparimin.

Artikuj të ngjashëm