Ish gruaja e R. Kelly-t rrëfehet e pikëlluar thellësisht për dënimin e tij

By

Ish-gruaja e R Kelly ka folur për dhimbjen e saj për fëmijët pasi këngëtari u dënua për akuza të shumta të abuzimit seksual.

Ylli i R&B, emri ligjor i të cilit është Robert Kelly, u shpall fajtor për të nëntë akuzat në një gjykatë federale të Bruklinit, duke përfshirë shantazhin bazuar në shfrytëzimin seksual të fëmijëve, rrëmbimin, punën e detyruar dhe akuza të tjera.

“Ndjej që zemra ime është në dy vende,” tha Drea Kelly për “Good Morning Britain të ITV” të martën pas vendimit të gjykatës.

“Zemra ime përfundimisht shkon për të mbijetuarit, dhe guximin që duhet për të dalë përpara dhe për të treguar historinë, por zemra ime thyhet si nënë sepse kjo është tani trashëgimia me të cilën fëmijët e mi do të duhet të merren dhe me fëmijët e fëmijëve të tyre”.

“Në fund të ditës, ju nuk mund të largoheni nga linja juaj e gjakut,” shpjegoi ajo. “Unë kam aftësinë për t’u ndarë dhe distancuar nga ajo, por gjaku i tij kalon nëpër venat e fëmijëve të mi dhe është pjesë e ADN -së së tyre, dhe ata nuk mund t’i shpëtojnë asaj edhe nëse duan. Kështu që është shumë e vështirë për mua të ulem në atë pozicion’.

54-vjeçari Kelly pritet të përballet deri në 100 vjet burgim, 20 vjet për shantazh, 10 për secilën nga dënimet për trafikim seksual.

Dënimi pritet të fillojë me datën 4 maj 2022, deri në të cilin Kelly do të mbetet në paraburgim.

“Unë gjithashtu i mbështes fëmijët e mi në çdo gjë që ata ndjejnë sepse në fund të ditës, nëse është shpallur fajtor apo jo fajtor, ajo që është e vërtetë dhe ajo që do të jetë gjithmonë e vërtetë është se është babai i tyre, kështu që ata kanë të drejtë për të ndjerë çfarëdo që ata ndjejnë,” shtoi ajo.

Kelly ka mbetur në paraburgim pasi iu mohua lirimi me kusht në çështjen e tij në New York City në tetor të vitit 2019, dhe pasi prokurorët akuzuan këngëtarin R&B se po shfrytëzonte yjet e tij gjatë një çerek shekulli për të joshur gra dhe vajza të mitura për seks.

Drea emri i plotë Andrea Danyell Lee u martua me R Kelly në vitin 1996 në moshën 22 vjeçare. Para martesës së tyre, ajo ishte një balerinë rezervë për këngëtarin.

Çifti ndanë tre fëmijë së bashku, vajzat Joann dhe Jaah dhe djali Robert Jr, të lindur respektivisht në vitet 1998, 2000 dhe 2002.

Por në shtator të vitit 2005 pas gati një dekade martese, Drea kërkoi divorc, kërkesa u miratua në vitin 2006, dhe u finalizua tre vjet më vonë në vitin 2009.

Artikuj të ngjashëm