Humbja e nënës, këngëtarja shqiptare përlot me shkrimin e saj

By

Këngëtarja Dafina Dauti të shpeshta i ka postimet ku flet për nënën e saj, që fatkeqsisht nuk jeton më.

Vizitat pranë varrit, shkrimet, malli janë pjesë e pa ndashme e Dafinës që sot shënon ditën e përvjetorit të shtatë të momentit tragjik.

Ajo ka kujtuar personin e shtrenjtë përmes një shkrimi të gjatë ku shkruhet:

Sot 7 vite pa ty engjulli jem nana jem, drita jem , shpirti jem vitet po shkojne dhe ne çdo dit po te afrohemi dhe me afer ty oj nana jem. Nganjehere po me merr malli aq shum per ty sa qe nuk doja asgje tjeter ne kete bote vetem te perqafoja te te shterngoja fort me fort se fort e kjo po me ndodh vetem ne enderr. Nane ti me the se qka do qe te ndodh do te vish te me tregosh sepse un ju ndegjoj une po vi cdo her tek varri yt dhe po te tregoj per cdo gje qe po ndodh me ne po flas me ty dhe pse nuk po me kthen pergjigje nuk po hidherohem as pak sepse une e di qe ti po me ndegjon dhe po knaqesh qe ne jemi mire çdo gje po shkon mire me femijet tu ,vetem se po na mungon ne çdo sekond po ta kujtoj cdo fjal çdo buzqeshje oj e embla jeme nane! ?????????? te kujtojne me mall deri ne fund te jetes 8 femijet e tu Flamuri , Fitorja , Visari , Vjosa , Mimoza , Atedheu , Dafina dhe Clirimi i vogel.

Artikuj të ngjashëm