Horoskopi Tarot për çdo shenjë të zodiakut

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të mërkurën, 28 dhjetor 2022. Yjet janë përgjithmonë në favorin tonë sot, ndërsa mësojmë të përdorim pozitivisht talentet dhe aftësitë tona.

Leximi i sotëm i letrave tarot zbulon anën tonë më të fortë se ku mbështetemi kolektivisht. Kemi shumë për të kapërcyer përpara fundit të vitit dhe duket se secili prej nesh do të ngrihet mbi sfidat dhe do të bëjë një punë të shkëlqyer duke menaxhuar atë që është në pjatat tona.

Çfarë këshille do të vijë në rrugën tuaj? Shikoni shenjën tuaj të zodiakut për të mësuar më shumë.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Tundimi mund të jetë një gjë e mirë nëse kanalizohet në mënyrën e duhur.

Ana juaj ambicioze mund t’ju bëjë të mendoni se është në rregull të anashkaloni drekën dhe një stërvitje të përditshme dhe të shkurtoni qoshet personale, por të rezistoni.

Të gjitha këto praktika ju ndihmojnë të jeni personi i mprehtë që jeni. Rrini në atë që funksionon.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Humbja e një njeriu të dashur gjatë kësaj periudhe të vitit është një kujtesë e ashpër se sa e çmuar është jeta.

Është koha për të nderuar kujtimin e tyre duke bërë gjëra që e dini se ata do të dëshironin t’i bënit. Jini të lumtur dhe përqafoni momentet kur vijnë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Shumë gjëra të mrekullueshme po shkojnë në rrugën tuaj. Ju po i kushtoni vëmendje si pozitive ashtu edhe asaj negative në botën tuaj.

Pas rrezeve të diellit është një stuhi që fshin të pastër rrasa dhe pas çdo reje të errët është një ylber.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Që në fillim, dita është e mbushur me një lloj kaosi që pak njerëz mund ta kuptojnë.

Kjo është një ditë e destinuar për një filxhan kafe të fortë dhe një vullnet që vjen nga thellësia e shpirtit tuaj. Rri aty, Gaforre.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ju mund të hyni dhe të dilni nga ëndrrat tuaja gjatë telefonatave të sotme të Zoom ndërsa shefi flet për tema që nuk jeni të sigurt se i besoni.

Kjo është një nga ato ditët ku shkarkullimi dhe vënia në fuqi janë të nevojshme. Ndërsa nuk keni pasur një ditë bore ose një ditë shtesë personale pushimi, ora pesë do të arrijë së shpejti!

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Ju jeni ende në dyqan derisa të hiqni modalitetin dhe një pjesë e juaja është e lodhur duke pritur për ‘nesër’ për të marrë atë që dëshironi nga jeta.

Ju do të duhet të prekni anën tuaj të pacientit për të shmangur shpenzimet e tepërta në Amazon dhe mbushjen e karrocës tuaj me gjithçka që dëshironi ta bëni shtëpinë tuaj të bukur. Ji i kursyer, Virgjëreshë. Prisni derisa të keni kursyer pak ose të keni paguar kartat e kreditit të këtij muaji.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Thashethemet e punës së sotme të dramës së fundjavës mund t’ju bëjnë të uleni atje duke menduar se sa me fat jeni që jeta juaj është kthyer për më të mençurit.

Dikur ishe në vendin e të tjerëve dhe siç të mësoi shkolla e goditjeve të forta të mos duash, do të mësohet edhe nga shoku yt. Ata do ta kuptojnë!

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Ai ish-tekst është ende i lexuar në celularin tuaj dhe ju jeni shumë i lumtur që nuk i jeni përgjigjur mesazhit të tyre “Më mungon”.

Ky nuk është një lloj vullneti i dobët. Ju e dini se ku do të çojë. Fshijeni mesazhin dhe shkrepni atë në ekran nëse keni nevojë për kujtesë, por lamtumira juaj ishte për arsye të mirë. Mos u kthe prapa në premtimin që i ke bërë vetes.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Vendimet sjellin pasoja, ndaj sigurohuni që dëshironi të dilni me dikë që nuk ju intereson.

Ju mund të mendoni se do të funksionojë dhe ata e kuptojnë që ju dëshironi miqësi, por ndjenjat e lënduara mund të ndodhin akoma kur pritshmëritë e tyre janë shumë më tepër.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Paratë kanë rëndësi dhe tani që keni disa synime, është koha për t’i nisur punës.

Një punë me kohë të pjesshme ose një koncert anësor mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të sjellë disa të ardhura shtesë dhe për t’i siguruar ato për një ditë me shi ose për projektin tuaj të ardhshëm të madh.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Jeni nisur për të përmbushur një qëllim të madh dhe shikoni ju; ti e bëre. Jeni gati për të nisur një projekt të ri, por lejojini vetes së pari të vlerësoni përfundimin e këtij.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Kulla

Rimëkëmbja nga një ndarje e keqe është një rrugë e gjatë dhe do të ketë momente kur zbuloni disa gabime që keni bërë ndërsa shëroheni dhe rindërtoni jetën tuaj.

Mund të mos e kishit parashikuar përfundimin e kësaj marrëdhënieje dhe është e vështirë, por do ta shihni se është më e mira për ju në planin afatgjatë.

 

Artikuj të ngjashëm