Horoskopi tarot ka këto parashikime për ju

By

Horoskopi i sotëm tarot për 30 korrik 2023 sjell zbulime të thella dhe udhëzime për të gjitha shenjat e zodiakut në astrologji. Këtu është urtësia e fshehur dhe nga energjia e sotme kozmike dhe kartat mistike që tregojnë se çfarë është përpara.

Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi i përditshëm i kartave tarot të shenjës suaj të zodiakut të dielën, 30 korrik 2023.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

O Dashi, shiko para teje – ja Magjistari. Ju qëndroni në greminën e potencialit, gati për të përdorur forcat magjike të universit. Brenda zotërimit tuaj gjenden të gjithë elementët – toka, ajri, zjarri dhe uji. Magjistari ju kujton se ju zotëroni fuqinë e lindur për të shfaqur dëshirat tuaja në realitet. Përdore atë besim, Dashi, sepse ke mjetet për të formësuar botën tënde. Kanalizoni energjinë tuaj krijuese, fokusoni vullnetin tuaj dhe lërini ëndrrat tuaja të fluturojnë. Me këtë kartë në krah, potenciali juaj nuk njeh kufij.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Demi, imagjinoni një shkallë të madhe – në njërën anë, ju qëndroni me dhurata për të dhënë dhe nga ana tjetër, merrni bollëkun e universit. Gjashtë Pentakula ju bekon me një frymë bujarie dhe ekuilibri. Jepni. Ndani bekimet tuaja me të tjerët dhe shikoni ndërsa cikli i bollëkut rrjedh lirshëm. Por mos harroni rëndësinë e marrjes, Demi. Jini të hapur për të marrë ndihmë, dashuri dhe mbështetje nga të tjerët. Duke dhënë dhe marrë, ju krijoni një vallëzim harmonik të bollëkut që të mbush zemrën me mirënjohje dhe gëzim.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Në fushën e dijes dhe komunikimit, Binjakët, Faqja e Shpatave ju jep një dhuratë – një shpatë të së vërtetës dhe intelektit. Faqja e Shpatave ju nxit të shprehni mendimet tuaja me qartësi dhe ndershmëri. Besoni natyrën tuaj kureshtare dhe eksploroni pa frikë botën. Përdorni mendjen tuaj analitike dhe perceptimin e mprehtë për të kapërcyer konfuzionin dhe për të zbuluar mençurinë e fshehur në çdo situatë. Ndërsa përdorni shpatën e Faqes, lëreni zërin tuaj të dëgjohet dhe idetë tuaja të shkëlqejnë si yje në qiell.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Oh, Gaforre, prania magjepsëse e hënës i jep hijeshi Kryepriftërisë – një roje e mençurisë dhe intuitës së lashtë. Përqafoni oqeanin e gjerë të emocioneve që shtrihet brenda jush, sepse Kryepriftërja ju nxit të zhyteni në thellësitë e nënndërgjegjes suaj. Besojini zërit tuaj të brendshëm, intuitës suaj dhe ëndrrave që i pëshpëritin të vërteta shpirtit tuaj. Kryepriftërja mban çelësat e njohurive të fshehura dhe njohurive shpirtërore. Kërkoni ngushëllim në momente të qeta dhe lëreni intuitën tuaj t’ju udhëheqë nëpër rrjedhat e jetës. Me udhëzimin e saj hyjnor, ju do të gjeni rrugën tuaj nëpër netët më të errëta dhe në agimin e zbulesave të reja.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ulërini, Leo, sepse Forca qëndron pranë jush. Kjo kartë madhështore mishëron guximin, dhembshurinë dhe qëndrueshmërinë që përcaktojnë karakterin tuaj. Luanesha brenda jush shkëlqen me vendosmëri dhe dashuri të ashpër. Prisni me padurim sfidat që do t’ju vijnë, duke e ditur se keni forcën e brendshme për t’i mposhtur ato. Forca ju kujton të drejtoni me dhembshuri, duke treguar mirësi ndaj të tjerëve dhe vetes. Kur sprovat e jetës testojnë vendosmërinë tuaj, kërkoni forcën tuaj të brendshme për t’i përballuar ato me hir dhe durim. Me këtë kartë të fuqishme si udhërrëfyes, ju do të kapërceni çdo pengesë dhe do të mbretëroni si sundimtari i fatit tuaj.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Mes të qeshurave të gëzueshme dhe kërcitjeve të kupave, Virgjëresha, Tre Kupat ju fton në një festë miqësie dhe miqësie. Shijoni ngrohtësinë e lidhjeve shoqërore, pasi magjia e farefisnisë së vërtetë rrjedh nëpër jetën tuaj. Me miqtë në krah, kënaquni me kënaqësitë e thjeshta të të qeshurit, ndarjes së historive dhe krijimit të kujtimeve të qëndrueshme. Tre Kupat ju kujtojnë t’i vlerësoni këto momente, pasi ato mbushin zemrën tuaj me lumturi dhe forcojnë lidhjet që na lidhin të gjithëve. Festoni magjinë e unitetit, sepse në shoqërinë e miqve të dashur, jeta bëhet një vallëzim i mrekullueshëm dhe plotësues.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Oh, Peshorja, karta e të dashuruarve feston vallen e përjetshme të dashurisë. Këtu jeni – me bukurinë e partneriteteve dhe lidhjeve që ju ndezin shpirtin. Pavarësisht nëse është një marrëdhënie romantike apo një miqësi e thellë, të dashuruarit ju bëjnë thirrje të hapni zemrën tuaj ndaj magjisë së puthjes së dashurisë. Besoni në magnetizmin që ju tërheq drejt shpirtrave të afërm dhe shpirtrave binjakë. Kjo kartë është një kujtesë për të zgjedhur dashurinë, jo vetëm për të tjerët, por edhe për veten tuaj. Në bashkimin e zemrave, ju gjeni harmoninë dhe mirëkuptimin, dhe në pasqyrën e dashurisë, ju shihni veten tuaj të vërtetë të pasqyruar.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Mos ki frikë, Akrep, sepse Vdekja nuk vesh asnjë mantel të zymtë në këtë mbretëri. Në vend të kësaj, ai simbolizon transformimin dhe rilindjen. Përfundimet janë cikle siç janë fillimet, sepse brenda këtyre tranzicioneve qëndron thelbi i rrugëtimit të jetës. Ashtu si feniksi që ngrihet nga hiri, ju derdhni lëkurën e vjetër dhe filloni kapituj të rinj. Vdekja ju nxit të lironi atë që nuk ju shërben më, qofshin këto mendime, zakone apo marrëdhënie. Ju hapni rrugën për rritje dhe shërim. Me çdo fund, një fillim i ri pret. Mençuria e vdekjes është këtu për ju dhe ju do të zbuloni transformime të thella që lartësojnë shpirtin tuaj.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari, Nëntë Kupat që plotëson dëshirat ju buzëqesh, duke ofruar një thesar përmbushjeje dhe bollëk. Në kërkimin tuaj të lumturisë, ju e gjeni atë duke u fryrë nga brenda. Shkoni për ëndrrat dhe dëshirat tuaja, sepse kjo kartë ju kujton se dëshirat tuaja kanë fuqinë të manifestohen. Me pozitivitet dhe optimizëm, ju tërheqni bollëkun e universit. Universi është xhindi juaj kozmik, që plotëson dëshirat tuaja të përzemërta. Por mbani mend, Shigjetar, të jeni mirënjohës për bekimet që merrni, sepse në vallëzimin e mirënjohjes, ju tërheq edhe më shumë gëzim në jetën tuaj.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Me një dorë të palëkundur dhe një zemër të mbushur me dhembshuri, Mbreti i Kupave kryeson sferën e emocioneve. Mund të kesh një natyrë empatike, Bricjap, ndaj lëre zemrën të të çojë drejt mirëkuptimit dhe mirësisë. Mbreti i Kupave ju kujton të lundroni në ujërat e emocioneve me hir dhe kontroll. Besoni në inteligjencën tuaj emocionale, sepse ajo mban çelësin për të marrë vendime të shëndosha dhe për të krijuar lidhje të thella. Ndërsa drejtoni me dashuri dhe ndjeshmëri, ju bëheni një fener i stabilitetit emocional dhe një frymëzim për të tjerët.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ja, Perandori, rojtari i rendit dhe i autoritetit. Besojuni aftësive tuaja të lindura drejtuese, Ujori, sepse universi ju ka dhuruar fuqinë për të krijuar ndryshime pozitive. Perandori ju kujton të qëndroni të patundur në parimet dhe besimet tuaja, por edhe të jeni të hapur ndaj perspektivave të reja. Kjo është arsyeja pse ju jepen përgjegjësitë që vijnë me udhëheqjen, sepse keni kapacitetin për t’i udhëhequr të tjerët drejt një të ardhmeje më të mirë. Me Perandorin pranë jush, do të gjeni forcë dhe mençuri për të vendosur një ekuilibër midis autoritetit dhe dhembshurisë.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Në tapiceri madhështore të jetës, Peshqit, Rrota e Fatit kthehet në favorin tuaj. Këtu janë ciklet e ndryshimit dhe kthesat e fatit që ju udhëheqin gjatë udhëtimit tuaj. Kur rrotullohet rrota, ju mund ta gjeni veten në kulmin e suksesit ose në thellësi të sfidave. Jini fleksibël dhe pranoni zbaticën dhe rrjedhën me zemër të hapur, sepse çdo kthesë përmban mësime dhe mundësi të vlefshme për rritje. Besoni se universi ka një plan për ju, dhe në çdo rrotullim të timonit, ju zbuloni mençurinë e udhëtimit.

Artikuj të ngjashëm