Horoskopi tarot është këtu për ju!

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të enjten, 24 nëntor 2022. Është koha për të krijuar një fillim të ri në jetë dhe kur filloni nga një këndvështrim mirënjohjeje, është shumë më e lehtë.

Ju mund të gjeni njohuri nga leximi i sotëm i tarotit. Me Diellin dhe Hënën në shenjën e zodiakut të Shigjetarit, ne kemi fatin dhe fatin në anën tonë.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Hermiti

Është java e vështirë dhe me kaq shumë aktivitete që po ndodhin, jeni gati për pak paqe dhe qetësi. A do të kaloni kohë me miqtë dhe familjen apo do të shkoni në një mbledhje shoqërore? Merr pak kohë në mënyrë që të freskoheni dhe të përtëriheni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Kalorësi i Pentacles

Ka para në tryezë, Demi. Ka shumë mundësi për të rikuperuar humbjet financiare.

Ju mund të duhet të kërkoni pak më shumë nga sa do të dëshironit, por do të gjeni atë që po kërkoni.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Mbretëresha e Kupave

Mos lejoni që shqetësimi të shtypë zërin tuaj të brendshëm. Natyra juaj amtare dhe edukative është e gjallë dhe e mirë.

Ka një pjesë prej jush që dëshiron të jetë aty për të ndihmuar një mik në nevojë. Mos i rezistoni dëshirës; shtrihuni për të parë nëse dikush që doni mund të përdorë një dorë ndihmëse.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Ace of Wands

Vendosni muzikë të mirë, pini pijen tuaj të preferuar për të rriturit dhe futuni në mentalitetin e duhur.

Ju mund të krijoni diçka të mrekullueshme sot nëse keni dëshirë ta bëni këtë.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Mbretëresha e Shpatave

Ju keni një mendje të shkëlqyer dhe një natyrë të mprehtë intuitive që lind nga përvojat tuaja të jetës.

Ashtu si një mik që është aty kur ju nevojitet një dorë ndihmëse, miqësia juaj është mbështetëse, edukuese dhe shëruese në praninë e saj.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Budallai

Ka diçka të mirë atje që thërret emrin tuaj dhe kur e dini se është e drejtë, nxitoni për të. Ju nuk do të prisni që dikush t’ju japë leje për të ndjekur ëndrrat tuaja. Kur jeni gati të jetoni jetën që dëshironi të jetoni, ju merrni ndjekjet tuaja dhe shkoni për të.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Gjykimi

Historia juaj e jetës nuk është këtu për të shkuar dëm. Ju keni një të fuqishëm për të treguar.

Pra, pavarësisht nëse vendosni ose jo të shkruani një kolonë këshillash, një blog personal ose të cicëroni disa mendime në ditë, ka rëndësi ajo që duhet të ndani. Mos kini turp të postoni atë që ndjeni për të tjerët.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot: Gjashtë Pentakula

Nëse nuk keni para për të paguar një mik për aftësitë e tyre, ndoshta ata do të ishin të gatshëm të shkëmbejnë dhe të bëjnë tregti me ju.

Nëse keni diçka me vlerë që ata kanë nevojë, ofroni të bëni një shkëmbim pune. Mund të jetë më mirë që të dy të ndihmoni njëri-tjetrin sesa të punësoni dikë tjetër për pagesë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Dhjetë shkopinjtë

Jetoni brenda mundësive tuaja. Ka kaq shumë kërkesa në jetë që të bëjnë të duket sikur duhet të bësh më shumë për të qenë më shumë.

Pse të inkurajoni një luftë kur mund të shkurtoni disa fusha të jetës suaj dhe të pakësoni barrën financiare?

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Mbretëresha e Shkopëve

Shpresoni të keni një fëmijë? Nëse jeni përpjekur shumë për të krijuar një familje, kjo kartë tarot tregon se po hyni në një kohë pjellore. Ky mund të jetë muaji që do të zbuloni suksesin.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Mbretëresha e Pentacles

Ju jeni ai i besueshëm, prandaj të gjithë duket se ju kërkojnë të ndihmoni në minutën e fundit. Njerëzit mund të thonë se ju keni një qëndrim ‘përfundojeni’ dhe nëse mund të jeni aty në kohë telashe, do ta bëni.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Qëndrueshmëri

Jeni një mendimtar i tepërt? Kjo kartë tarot zbulon se mund të jeni të shqetësuar për një çështje që nuk keni kontroll mbi të. Lëreni të shkojë dhe shikoni se si universi kujdeset për situatën.

Artikuj të ngjashëm