Historia e pathënë e klipit të ri të Tunës

By

Projektet muzikore në estradën shqiptare po janë të bollshme, sidomos gjatë verës.

Ne po përjetojmë ‘invazion’ këngësh e videoklipesh që shkaku i masivitetit, shpesh po ngjasojnë me njëra – tjetrën.

Problem i madh janë bërë sidomos videoklipet, të xhiruara shpesh në lokacione të njejta.

Por, kjo s’mund të thuhet për Tuna Sejdin. Këngëtarja e njohur që e ka paralajmëruar këngën e re, publikimi i së cilës është çështje orësh, duket të ketë investuar goxha edhe në aspektin vizual.

Videoklipi i këngëtares është xhiruar në një lokacion në Mal të Zi, i cili ka një të kaluar të paqasshme nga publiku.

A post shared by Tuna Sejdi (@tunasejdi) on

Prive.al ka arritur të mësojë se produksioni me të cilin ka punuar këngëtarja është kujdesur për të targetuar këtë lokacion, puna në të cilin duket të mos ketë qenë aspak e lehtë, shkaku i lejeve të nevojshme dhe kohës së limituar.

Sidoqoftë, duket se ia ka vlejtur barra qeranë kur produkt final është ‘Chonga’, unike dhe e pa parë paraprakisht./Prive.al

Artikuj të ngjashëm