Gold AG i drejtohet publikisht Mërgim Mavrajt!

By

Një debat i madh është zhvilluar ditëve të fundit në shoqëri në lidhje me vendimin e futbollistit të kombëtares Mërgim Mavraj që të mos mbaj në fanellë logon e një prej birrave vendore.

Pozicionime në dy palë, pro dhe kundra, statuse në rrjete sociale e madje edhe reagime nga politikanë shoqëruan ditën e djeshme.

E në këtë debat s’ka mbetur pa u përfshirë as reperi Gold AG i cili siç pritej, normalisht ka mbajtur anën e Mërgimit si besimtar i fesë islame.

‘Nese ngat na vin dushmona / knon Lulia me limona’ – është shpreh Goldi në profilin e itj. /prive.al.

 

Artikuj të ngjashëm